de schiedamse gemeenschap ESSLINGEN 83 ORGAAN VAN DE STICHTING Pr* d I T" - EB •••/ra Mg&i&g i jpk j Jaargang 16, no. 4, juni 1964 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, vice-voorzitter; A, L. J. Kunze, secretaris: mr. H. A. M. Roelants, penningmeester; B. Drukker, A. de Groot, Mr. J.C. J. Pels Rijcken. Leden: G. W. van Bergen Walraven, Mr. A. S. H. A. Blaisse, P. Groenendaal, C. A. Henrion Verpoorten, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, H. Jongman, L. Kamp, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, J. H. M. Schaeffer, A. Sluyters, P. Smit, A. M. Sunderman, mevr. M. A. C. Taverne-van Campen, G. P. Verhulsdonk, B. Vincent, J. E. H. Wansink en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredac tie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 60260. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. P. Mak 84 De Graauwe Hengst 85-87 L. Boekhout 88-91 Bedrijfsschool WF 92-94 Van Schie tot Dam 94 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. Het gaat goed met onze jeugduitwisseling met Esslingen. De Schie damse groep is voltallig en staat te trappelen om zaterdag 18 juli a.s. met de Loreley-expres naar Duitsland te vertrekken. Daar wachten hun veertien sprookjesachtige dagen. In de gastfamilies zullen zij kennismaken met het volk en op de excursies zullen zij het land leren kennen tot in wijde omtrek. Er wachten hun gezellige feestavonden, hartelijke maaltijden en zelfs een „Regatta" (een groots roeifestijn) op de romantische Neckar! Uit Esslingen kregen we bericht dat ook daar een groep van vijf jongens en vijf meisjes met spanning uitziet naar de dagen in Schie dam. We weten nu reeds dat onze jongeren een geweldig goede ontvangst zullen krijgen in Esslingen en we doen onze uiterste best om het de Duitse jeugd in Schiedam ook zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ook in Schiedam namelijk wordt een programma met excursies en uitstapjes gemaakt. Van verschillende bedrijven, die alle het nut van een dergelijke uitwisseling inzien, ontvingen wij reeds heel veel medewerking. Daarvoor zijn we zeer dankbaar. Door deze medewerking hebben wij er ook vertrouwen in gekregen door te gaan en volgend jaar een grotere groep van verschillende nationaliteiten in onze stad te ontvangen. Dan zal het dus ook mogelijk zijn om Schiedamse jongeren naar de verschillende partner steden te zenden. Bij de voorplaat: De Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord bestaat 40 jaar. Voor de praktische scholing staan de leerlingen de modernste machines ter beschikking. Lees meer over deze unieke school op Schiedamse bodem op de blad zijden 92 e.v.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 7