de schiedamse gemeenschap S. G. ZOMERPROGRAMMA 1964 105 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 16, no. 5, juli 1964 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter: E. A. Leenderts, vice-voorzitter; A, L. J. Kunze, secretaris; mr. H. A. M. Roelants, penningmeester; B. Drukker, A. de Groot, Mr. J.C. J. Pels Rijcken. Leden: G. W. van Bergen Walraven, Mr. A. S. H. A. Blaisse, P. Groenendaal, C. A. Henrion Verpoorten, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, H. Jongman, L. Kamp, mevr. A. H. Mol I-Tromp, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, J. H. M. Schaeffer, A. Sluyters, P. Smit, A. M. Sunderman, G. P. Verhuls- donk, B. Vincent, J. E. H. Wansink en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredac tie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 60260. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. Moderne Kunstbeurs 106-107 Modealbum 1900 108-111 Ned. Jeugdbond v. Nat. studie112-113 Sanering664-115 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. Toen de'Bestuursraad van onze stichting destijds besloot om (althans) dit jaar geen Vakantiefeest te organiseren, werd tegelijkertijd gesteld dat er desondanks wel een aantal evenementen zouden komen speciaal om de jeugd in de lange zomervakantie enig vertier te bieden. Bovendien konden enige vertrouwde programmapunten van de vroegere vakantiefeesten, als hengelwedstrijden en klaverjas- concours, doorgang vinden, indien daarvoor belangstelling bestond bij de beoefenaren van deze bezigheden. Als gevolg van deze besluiten heeft de Schiedamse Gemeenschap dan ook een bescheiden zomerprogramma gecreëerd. Het eerste onderdeel daarvan, de ,,BP Jeugd Grand Prix", is als u dit leest waarschijnlijk reeds voorbij. De rest van het programma vindt plaats in de week van de Schie damse kermis: 8 tot en met 15 augustus. Om te beginnen draait op zaterdag 8 augustus de traditionele prof-wielerronde weer rond de Plantage. In de avonduren van deze dag en op 15 augustus wordt in samenwerking met de Schiedamse Jeugdraad een groot Eurobal gehouden in Musis Sacrum speciaal voor de oudere jeugd. De jongere kinderen kunnen op 10 en 11 augustus 's morgens naar het Passage Theater, waar een leuk filmprogramma wordt vertoond. Op 12 en 14 augustus kunnen zij er nog eens heen om een schitterend variété-programma te zien. Op 11 en 13 augustus wordt het klaverjasconcours gehouden, terwijl op 15 augustus de hengelwedstrijd plaatsvindt. Gedurende de kermis is er elke middag weer gelegenheid de toren van de Grote Kerk te beklimmen, een geliefkoosde bezigheid voor de alpinisten en de amateur-fotografen onder ons. Bij de voorplaat: Schepen Schilders - Schiedam! Een foto-impressie van mannenwerk, gezien, geknipt, ontwikkeld en vergroot door Hans Visser.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 5