de schiedamse gemeenschap TWEE EREPENNINGEN 127 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 16, no. 6, september 1964 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter: E. A. Leenderts, vice-voorzitter; A, L. J. Kunze, secretaris: mr. H. A. M. Roelants, penningmeester; B. Drukker, A. de Groot, Mr. J. C. J. Pels Rijcken. Leden: G. W. van Bergen Walraven, Mr. A. S. H. A. Blaisse, J. v. d. Griend, P. Groenendaal, C. A. Henrion Ver poorten, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, L. Kamp, mevr. A. H. Moll-Tromp, mej. A. E. D. Noordegraaf, C. Rauws, J. H. M. Schaeffer, A. Sluyters, P. Smit, A. M. Sunderman, G. P. Verhuls- donk, B. Vincent, J. E. H. Wansink en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredac tie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 60260. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. 2 Erepenningen 127-128 Het Nationale Ballet129-130 Kermis 1964 131 Ondoelmatig vergaderen .131-132 Schiedam in Esslingen 133-134 Kunstagenda 134 Schiedam rond 1785 135-138 Sporthal138-139 Van Schie tot Dam139 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. In meer dan één opzicht was de 31e augustus 1964 een gedenkwaar dige dag voor de Schiedamse Gemeenschap. Is op zichzelf het feit dat er een EREPENNING wordt uigereikt een gebeurtenis van belang voor onze Gemeenschap, wanneer het eremetaal aan twee inwoners van onze stad tegelijk wordt toegekend, wordt het een hoogst belangwekkend gebeuren. En als ten slotte nog blijkt, dat één der onderscheidenen een vrouw is, de éérste vrouw wie deze onderscheiding te beurt valt, dan kunnen we zonder meer van een zeldzame dag in de historie van onze stichting spreken. Soms blijken er nog misverstanden ten aanzien van onze penningen te bestaan. Daarom in het kort dit overzicht: de Schiedamse Gemeen schap kent een tweetal onderscheidingen voor verdienstelijke burgers. Ten eerste is daar de Penning van Verdienste. De naam spreekt voor zichzelf. Hij wordt toegekend aan personen die zich lange tijd achtereen ten behoeve van het gemeenschapsleven in onze stad bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Daarnaast is ingesteld de veel zeldzamer onderscheiding, die Ere penning wordt genoemd. Met deze penning wil de Schiedamse Gemeenschap die Schiedammers eren, die zich plaatselijk of natio naal zeer bijzondere verdiensten hebben verworven. Na een passend programma, verzorgd door het Schiedams Kamer muziek Ensemble en het R.K. Schiedams Gemengd Koor, reikte maandag 31 augustus onze ere-voorzitter, burgemeester Mr. J. W. Peek, in de gezellige zaal van gebouw ,,De Rank" aan twee stad genoten deze hoge onderscheiding uit. Het waren mevrouw J. C. van Woerkom-Witte en de heer L. Kamp Welke motieven tot toekenning hebben geleid kunt u op de volgende bladzijde lezen. Bij de voorplaat: S.G. brengt op 7 oktober het Nationale Ballet in Schiedam met de grootse Anna Pavlova Herdenking. Hier „De Stervende Zwaan" ge danst door Ria Koppers. Meer over deze prachtige avond elders in dit nummer.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 7