L KAMP |.C. VAN WOERKOM-WITTE 128 Een onderwijzer van het oude slag, zoals er thans al te zelden zijn, dat is L. Kamp. Het oude slag, ja, dat waren de mannen die een leven lang twee werk kringen hadden: één betaalde en één die alleen moeite opbracht en tijd kostte. Het legendarische slag dat buiten school evenveel of nog meer werk ver zette ten behoeve van gemeenschap en kuituur. Dat waren de voormannen in het verenigingsleven, de stuwende krachten in ons kulturele bestel en de organisatoren van zo menig succesvol evenement. L. Kamp, sedert de bevrijding voorzitter van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen, reeds voor de oorlog bestuurslid van deze vereniging en daarnaast sedert de oprichting lid van ae Bestuurs raad der Schiedamse Gemeenschap, was een van hen. Een centrale figuur, die zonder paniek en zonder omhaal het gecompliceerde apparaat leidde, dat telkenjare de nationale feestdagen tot bijzondere evenementen maakte. De man ook, die in vele S.G.- commissies, hetzij als voorzitter, hetzij als lid, met rustige routine vergaderingen tot resultaten leidde. Wij noemen de Onderwijscommissie, die jaar in jaar uit de kinderuitzending organiseert, de Bridge-drive- commissie en het Comité Vakantiebesteding. Van de R.K. Zwemvereniging „Start" was hij niet alleen mede-oprichter, maar ook tien jaar voorzitter; lange jaren was hij bestuurslid van de vereniging Schiedamse Schooltuinen. Genoeg; hier moet een greep uit de volheid voldoende zijn. De dank van onze stad is hem via de Ere-penning overgebracht. Thans is het goed rusten na een leven meer dan vol met werk. Het zij hem gegund nog vele jaren temidden van hen die hem lief zijn. Mensen uit haar naaste omgeving hebben vaak versteld gestaan van wat zij dorst vragen. Als we zoeken naar een karakterisering van het leven en werk van deze vrouw, dan is wellicht dat het meest naar voren springend. Nooit heeft zij geschroomd om aan ieder, van hoog tot laag, te vragen geld, tijd, moeite en geestdrift. En zij kreeg wat ze vroeg. Zij kreeg het, omdat ze zichzelf niet spaarde, omdat men wist, dat wat zij van een ander vroeg, zijzelf reeds ruimschoots had gegeven. Ik heb hier voor me liggen het aantal acties en in zamelingen dat zij sedert 1945 heeft geleid. Het beslaat in machineschrift een kwarto vel. Een zelfde ruimte is nodig om de besturen, de commissies en comités op te sommen waarvan zij jarenlang meestal als secretaresse (en dat is ook weer een speciaal trekje!) deel uitmaakte. Noodgedwongen kunnen wij slechts een greep uit deze overvloed doen in de hoop, dat niemand verontwaardigd de telefoon zal grijpen om ons te vertellen dat we nu net het allerbelang rijkste vergeten hebben. Mevrouw Van Woerkom was vele jaren secretaresse van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, van het Centraal Vrouwen Comité, van de plaatselijke afdeling S.A.K.O.R. (samenwerkende kinderbeschermings organisaties). Zij is bestuurslid van de vereniging Humanitas en was vele jaren actief lid van het Comité Vakantie besteding der S.G. Een van haar belangrijkste taken was het organiseren van collecten voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Het zelfde deed zij onder meer ook voor de Kruisvereni gingen, de Emmabloemcollecte, Zuigelingenzorg en de E.H.B.O. Genoeg! Mevrouw Van Woerkom heeft zich thans uit de meeste besturen teruggetrokken, opdat jongeren haar werk overnemen. Haar zijn nog vele jaren van rust gegund, waarin zij zich kan wijden aan man, kinderen en kleinkinderen. De dank van Schiedam vergezelt haar.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 8