Afscheidsbrief aan A. Pfeifer 173 Schiedam, november 1964 BESTE FRED, Wij beiden verlaten de Stichting De Schiedamse Gemeenschap ongeveer op hetzelfde moment. Jij hoopt je be stemming te vinden in Zwolle, mijn werkzaamheden roepen mij naar Gouda of daaromtrent. Onze wegen lopen dus uiteen. Een vreugde is het, dat wij geen zinkend schip verlaten. Wij hebben beiden uitermate bekwame opvolgers, jij in de heer Peter van den Boom (voor de redactie voorlopig bijgestaan door de ervaren heer Aad Wagenaar) met de ervaring van de door strijd en idealisme gelouterde heer P. Groenen- daal, ik door de heer E. A. Leenderts en de vice-voorzitter Mr. J. C. J. Pels Rijcken. De continuïteit van ons werk is daardoor in goede handen. Dat stemt tot voldoening bij de weemoed van het afscheid. In mijn welkomstwoord van december 1960 zei ik o.a. dat je (toen al) je hebt doen kennen als een toegewijd mede werker, met grote culturele belang stelling, een gezonde werklust en een zuiver gevoel voor het gemeenschaps- werk. Daardoor heb je ons „visite kaartje" (ons maandblad) gedurende vier jaren op een hoog peil kunnen handhaven, handhaven niet alleen, maar je hebt er een bijzonder stempel op gedrukt. En dat niet alleen op ons maandblad, maar ook op het gemeen- schapswerk in al zijn schakeringen. Nóch jij, nóch ik, zijn mensen van veel woorden. We begrepen elkaar zelfs zonder veel woorden. Daarom was de samenwerking zo uitermate plezierig. Als „werkgever" tegenover een „werknemer" gedurende nauwelijks vijf jaren, is het mij een behoefte uiting te geven aan mijn grote waardering voor wat jij hebt gepresteerd. Schiedam betreurt jouw heengaan. Wij wensen de gemeente Zwolle geluk met jouw komst. Het enige wat ik van harte en in alle oprechtheid hoop is, en daaraan twijfel ik niet dat het je zal ge lukken om je heen een kern van vrienden te verenigen, zoals dat in Schiedam het geval was. Je werk in Zwolle zal ongetwijfeld verschillen met dat in Schiedam. Ik wens je sterkte en ik ben ervan overtuigd, dat je je Schiedamse periode niet licht zal vergeten. Mijn allerbeste wensen, gevoegd bij die van mijn gezin voor het jouwe, van de Bestuursraad en niet in het minst van die van ALLE leden van het Dagelijks Bestuur, vergezellen je. Ik besef, dat dit geen afscheid voor altijd is, en dat het ons allen gegeven zal zijn nog vele malen contact met jou te onderhouden. Wij benijden de gemeente Zwolle, maar in Schiedam behouden wij de allerbeste herinneringen aan jouw vriendschap, je inventiviteit, je gelóóf in wat je deed en ongetwijfeld zul je aan je Schiedamse tijd dankbare herinneringen bewaren. Het ga je goed, Fred, jou én je gezin, in het toch verre Zwolle, dat qua samenstelling der bevolking en qua levenssfeer belangrijk zal verschillen met Schiedam. Maar jouw instelling, jouw persoon, staan er borg voor, dat het „waarachtig wel gaan sal." Met hartelijke en vriendschappelijke groeten van je vriend en oud-voorzitter, F. A. DE WOLFF

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 9