Burgemeester Peek met pensioen fe IaBOIF] Met groote toewijding zal ik mij aan mijn taaV ëh de belan gen der gemeente en haar inwoners verdedigen, overal waar mij dit mogelijk zal zijn. 210 heer Van Dommelen, 'hij heeft hier nog wat eigen dommen en natuurlijk zien we hem hier ook ieder jaar op 1 november, als hij het graf van zijn oudste dochtertje komt bezoeken, dat hier gestorven is.' ^ECRETARIS Van Dommelen wijst ons de weg als we in een van de nieuwe wijken het naam bordje willen fotograferen van de laan, die naar de heer Peek vernoemd is: de Mr. J. W. Peeklaan. Als we later terugrijden, langs de Kagerplas blijkt er van dat 'idyllische' toch wel wat waar te zijn. Een namiddagzonnetje hangt boven de plas en ginds vaart een voor de novemberkou geenszins bevreesde zeiler uit. Terugrijdend naar de rijksweg, passeren we opnieuw het gemeentehuis en de 'het landschap beheerschende watertoren te Alkemade' (aldus de Het Huis ten Veen, dat de heer Peek in Alkemade liet bouwen en dat thans de ambts woning van de huidige burgemeester is. kator U Mengvoeders met Verzekerd Succes Kan Bieden' zal de heer Peek wel koud gelaten hebben, hoewel het nuttig kan zijn voor het burgemeesterlijk aanzien om zo'n zinnetje tegenover agrarisch inge stelde raadsleden langs de neus weg uit te spreken" C6 V9I1 oude gids uit 1934). Ja, die oude gids! Daaruit leren we dat mevrouw Peek haar 'versche en gezouten groenten' waarschijnlijk wel van P. de Jong Czn. te Roelofarendsveen betrok en dat zij haar Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch ongetwijfeld bij ('je adres') W. M. van Staveren haalde. Maar dat 'Alleen Mus- u (uit de notulen van de raadsvergadering, waarin mr. Peek als burgemeester van Alkemade werd geïnstalleerd) Alkemade ligt achter ons en we rijden naar huis, naar Schiedam. Net als burgemeester Peek dat in oktober 1946 deed. Een hele overgang, lijkt ons: van een kleine voornamelijk agrarische gemeente (momen teel 9900 inwoners) naar de grote industriegemeente Schiedam. Maar het is allemaal meegevallen. Ook Schiedam bleek bestuurbaar voor de in Culemborg geboren, in Utrecht gestudeerde en in Pannerden en Alkemade praktisch gevormde mr. J. W. Peek. /—fOE goed hij het heeft gedaan in zijn 18 Schiedamse jaren daarop zullen we op deze plaats niet ingaan. Dat moeten we overlaten aan de feestredenaars bij zijn officiële afscheid. Feestredenaars, onder wie hij zelf 18 jaar lang wellicht de eerste zijns gelijken was. Want dat zijn we nog vergeten te vertellen: zowel in Pannerden als in Alkemade was men het over één ding roerend eens: als er gespeecht moest worden, dan hoefde burgemeester Peek maar op een knopje te drukken en het spoot eruit! Het raadhuis van Alkemade zoals het er tijdens het burgemeesterschap van mr. Peek uitzag.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 22