Mr. J. W. PEEK ambteloos burger... 248 Burgemeester daar ga je! schijnt ir. B. Wilton te zeggen. Ir. Wilton was voorzitter van het af- scheidscomité. Met zijn echtgenote be kijkt de heer Peek de foto's in het album, dat zijn 18 Schiedamse jaren in beeld brengt. Mr. Jan Willem Peek, op 13 december 65 jaar geworden, is ambteloos burger. Na 18 jaar burgemeester te zijn geweest van Schiedam, heeft hij eind december zijn ambt neergelegd. Op 28 december werd hij ten besluite van zijn burgemeesterschap door de burgerij ge huldigd in de museumaula en een dag later was het opnieuw de aula waarin burge meester Peek tijdens een bijzondere raads vergadering zijn ambt neerlegde. Maandag 28 december echter zal de heer Peek bijblijven niet als de plechtigste dag in de afscheiden-cyclus, maar wel als de dag waarop het afscheid het meest concreet was. Die dag immers heeft hij de handen geschud van vertegenwoordigers van alle geledingen van de Schiedamse gemeenschap. Er werd hem namens de burgerij ook een geschenk aangeboden: een reis naar Spanje en Italië. Verder was er een lijvig album, waarin de Schiedamse ambtsperiode van de heer Peek in beeld gebracht was. Ir. B. Wilton, voor zitter van het huldigingscomité, bood de ge schenken aan en sprak de scheidende func tionaris op passende wijze toe. Mr. Peek, waarvan we weten dat hij spraak water zelden van node had, heeft zich ook tijdens de laatste dagen van zijn ambt een goed spreker getoond. Hij slaagde er daarbij steeds in om zijn ontroering te verbergen; ontroering die hem toch zeker bevangen moet hebben. Hoe dan ook: de heer en mevrouw Peek hebben de komende maanden de tijd om wat op verhaal te komen van de huldigingsdagen en van de achttien bestuur dersjaren die eraan vooraf gingen. Ze gaan op reis, maar ze worden Schiedam niet on trouw! Het echtpaar Peek had al lang voor het afscheid het besluit genomen om zich in Schiedam blijvend te vestigen. De achttien jaren in onze stad zijn dus kennelijk goed bevallen! Na de bijeenkomst, waar in burgemeester Peek af scheid nam van politie en brandweer en bij welke gelegenheid hij een fiets aangeboden kreeg, kon den de dagbladen een zeer bijzondere foto pu bliceren: het echtpaar Peek dat onderuit gaat. Burgemeester Peek legt zijn ambt neer tijdens een bijzondere raadsvergade ring in de museumaula.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 8