Stichting Sporthal Schiedam zegt: „DE SPORTHAL ZAL EN MOET ER KOMEN! Door Alex Snelleman J J 272 19 december 1964: de eerste paal voor de sporthal wordt geslagen door wethouder P. van Bochove. |"\E grote populariteit van de sport is gekomen na de jaren omstreeks 1880, toen op veel gebied een frisse wind ging waaien en nieuwe ideeën veld wonnen en men langzaam, heel langzaam tot het besef kwam dat er meer en betere zorg aan de lichamelijke opvoeding moest worden gewijd. De sport is er nu; ze werd aanvaard door de overheid en is onmisbaar in het dagelijks leven. Onmisbaar? Zei de Schiedamse wethouder van Sportzaken mr. P. van Bochove bij het heien van de eerste paal voor de sporthal niet, dat hij de sporthal even belangrijk vond als het gemeenteziekenhuis, waarvoor de raad enkele miljoenen op tafel legde? De wethouder vindt de hal even belangrijk, maar kreeg het complex die importantie, werd het voor de hal benodigde geld zonder meer op tafel gelegd? KI EE, er is zelfwerkzaamheid voor nodig. Niet alleen omdat Schiedams budget het een- voudig niet toelaat om naast het gemeenteziekenhuis en het politiebureau ook nog eens een project als de sporthal te financieren maar ook omdat men zeer snel geneigd is om het belang van een sporthal te verkleinen. Wie echter zoals mr. P. van Bochove de ontwikkeling van Schiedam en het Rijnmondgebied bestudeert beseft maar al te goed, dat we in de Randstad Holland een achterstand hebben op het gebied van de lichamelijke opvoeding. Een sporthal zou de normaalste zaak van de wereld moeten zijn, op dit moment reeds zou desporthal er moeten staan, want te lang hebben vorige generaties de lichamelijke ontwik keling van het kind verwaarloosd. |_|ET gaat er niet alleen om in die sporthal bijzondere prestaties te leveren; die zijn er slechts om anderen, die nu eenmaal een stimulans nodig hebben, ertoe te brengen ook aan sport te gaan doen. Schiedamse kinderen moeten niet naar Rotterdam gaan om daar van sport te profiteren. Ze moeten in hun woonplaats voor- of na het huiswerk de kans krijgen om door het beoefenen van sport hun lichaam in betere staat te brengen, en zich te harden tegen vermoeienis. O jawel, er zijn vele turnzalen, maar niet genoeg. Er is voldoende ruimte om buitensport te beoefenen (Harga complex), maar de binnensport kampt met gebrek aan zalen en ook met hoge zaalhuren. Bovendien is er ook bij zaalsport nog zo iets als passieve sportbe oefening. Duizenden zijn er in Nederland die zich ontspannen met kijken naar een zaal handbal of basketbalwedstrijd, die opgetogen raken bij een echte ijsshow. Dit alles kan in een sporthal en daarom mag men in Schiedam niet falen en dat doet men ook niet, want het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam zegt: "Die sporthal zal en moet er komen!!".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 12