Steun 273 De Schiedamse sportwereld beleefde op zaterdag 19 december een groots moment. Terwijl trommen ritmisch roffelden en de winterzon een zee van vlag gen bescheen sloeg de wethouder van sportzaken, mr. P. van Bochove, op het terrein aan de Provinciale weg in het verlengde van de Nieuwe Damlaan de eerste paal voor de sporthal. Wat op een koude winteravond begon als een „steen tjesactie" werd in tegenwoordigheid van de „crème de la crème" uit de sportwereld en gemeentekringen met dreunende slagen van het heiblok bekrachtigd als een belofte voor de toekomst. Want binnen enkele jaren zal hier de jeugd van Schie dam sport beoefenen, wedstrijden winnen en ver liezen. Immers nog in de lente wordt het heien vol tooid en in juli gaat men met man en macht werken om de hal voor de winter dicht te krijgen. "Dan", aldus de man, die de plannen voor de Schie damse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (SBLO) heeft uitgevoerd en thans als directeur van de sport hal leiding geeft bij de werkzaamheden, de heer C. J. M. Bolmers, "breekt de hel los Dan is de beurt aan al die actieve leden van sport verenigingen en andere clubs, die popelen om hun sporthal, gebouwd door en voor Schiedam, in gebruik te nemen. Bedrijven gaven materialen, beloofden hun steun in de vorm van werkuren voor lassers en schilders; de gemeente gaf de onlangs uit Gorkum naar Schiedam getransporteerde stalen constructie van de sporthal ten geschenke, een ander bedrijf zal de constructie staalstralen, de burgerij gaf bedragen en van het overige bedrijfsleven, dat nog niet bijdroeg, wordt ook nog veel verwacht. Wanneer dan straks de hal er werkelijk staat moet ze worden aangekleed en deze taak komt te rusten op de schouders van het verenigingsleven. "Ze hebben me eens gezegd", aldus de sporthal directeur, die namens de SBLO en de Stichting Sport hal Schiedam de mensen enthousiast moet maken, "die zelfwerkzaamheid krijg je niet. Maar het komt er op aan hoe we het aanpakken. We moeten die men sen stuk voor stuk bezoeken en hun persoonlijk vragen of ze willen meehelpen...., dan lukt het vast." Hieruit spreekt veel vertrouwen. Is het juist deze vastberadenheid van het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam die het mogelijk maakte, dat de sporthal er binnen recordtijd komt? (Want dat er in de lente van 1966 een prachtige hal staat, daaraan twijfelt niemand meer). Ik meen van wel. Na enkele mislukte pogingen om wat zo maar eens terloops werd geopperd in sportkringen, werkelijk heid te doen worden, kreeg het groepje mensen van wie de activiteit moet uitgaan een zodanige samen stelling, dat het eenvoudig niet meer mis kon gaan. Daar was de in tenniskringen zeer populaire TSF- representant Niek Spithoven, die al menig sport evenement had georganisseerd, verder de heer A. Jansen, de SBLO-voorzitter A. de Jong en nu voor zitter van de Stichting Sporthal Schiedam en de vroegere voorzitter van de Gymnastiekvereniging Excelsior, Cor Bolmers ("Ik houd van vergaderen. Deze groep maakte plannen, wikte en woog ze en de enthousiaste Cor Bolmers voerde ze uit "Typisch he", zo maakte Cor Bolmers zich tot tolk van het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam, "we hebben er altijd op vertrouwd..." pe .pectlefteken*né sporthal Schiedam .ih

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 13