KINDEREN EN VAKANTIE Een enquête van de Schiedamse Gemeenschap 268 ^IJFERS nemen in ons teven een belangrijke plaats in. Er zullen maar weinig zaken zijn, waarover geen cijfers bekend zijn. Men kan u precies vertellen hoeveel schepen er in Rotterdam zijn acngekomen, hoeveel verkeersongelukken er gebeurd zijn, hoe veel bezoekers er op het V.V.V. kantoor zijn geweest. Misschien is er zelfs wel iemand die u kan vertellen hoeveel lantarenpalen er in Schiedam staan. Al deze cijfers zijn belangrijk voor de mensen die ermee te maken hebben. Een buitenstaander zal vaak zijn schouders ophalen en zeggen: „Al die cijfers, wat koop ik ervoor". Natuurlijk zijn er ook zaken die een heleboel mensen interesseren. We zullen er eens een paar noemen: Schiedam, kinderen en vakantie. Dat zijn zaken die ons allen aangaan. We hebben er ook een paar cijfers over, waarover u misschien niet uw schouders ophaalt. In 1964 namen er van de circa 10.000 lagere schoolleerlingen, die Schiedam telt, slechts 300 deel aan de door de Schiedamse Gemeenschap georganiseerde vakantieuitstapjes naar de duinen van Voorne. Dit was een bijzonder gering aantal. Vooral als men in ogenschouw neemt, dat er enkele jaren geleden nog 1500 liefhebbers waren voor de dagtochten naar Hoek van Holland. Het comité, dat deze tochten voor de S.G. organi seert, heeft zich afgevraagd of het nog wel zinvol zou zijn voor een zo gering aantal deelnemers in 1965 weer iets dergelijks te organiseren. Besloten werd een enquête onder de lagere schooljeugd in Schiedam te houden, ten einde te trachten enig inzicht in de vakantiebeste ding van de kinderen te krijgen. Alle Schiedamse lagere scholen (39) werd gevraagd hierbij hun mede werking te willen verlenen. Een groot aantal scholen, om precies te zijn 34, heeft positief op ons verzoek gereageerd. In totaal hebben 191 leerkrachten in hun klas de enquête gehouden en werden ons over 6983 leerlingen de gevraagde gegevens verstrekt. Een woord van dank voor de medewerking van de scholen is zeker op zijn plaats.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 8