Zff/ m u ur ju 269 Nu de enquête zelf. We kwamen tot het volgende resultaat: 39,3% ging 2 weken of langer met de ouders op vakantie. 12,3% ging 1 week met de ouders op vakantie 18,8% ging 1 week (of langer) zonder ouders met vakantie. 20 ging af en toe met de ouders een dagje uit. 9,6% is geen enkele dag buiten Schiedam ge weest. U begrijpt dat de uitslag van de laatste vraag ons het meest interesseerde. Eerlijk gezegd hadden wij niet gedacht, dat er een zo gunstig percentage uit de bus zou komen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft ons medegedeeld dat dit percentage landelijk veel ongunstiger ligt. Deze instelling kon ons alleen gegevens verschaffen over de vakantie besteding in 1960. Men wist niet wat het huidige percentage was. Ongeveer duizend kinderen zijn verleden jaar dus niet buiten Schiedam geweest. Het percentage mag dan landelijk gunstig liggen, duizend is toch nog altijd een groot aantal en men moet zich er zeker voor inspannen dit aantal belangrijk te doen dalen. Ook mag men uit de cijfers concluderen, dat 300 deel nemers aan de dagtochten naar Voorne nog niet eens zo gek was. Had de S.G. verleden jaar niets gedaan dan was het naar alle waarschijnlijkheid niet 9,6% maar ongeveer 12% geweest. Het Comité Vakantie Besteding is dan ook vast be sloten ook dit jaar weer dagtochten te gaan organi seren. Waarheen is nog niet bekend. Misschien weer naar Hoek van Holland, misschien wel weer eens naar Oosterhout naar het zwembad De Warande. De beschikbare financiën zullen hierbij ongetwijfeld een belangrijke rol spelen. P. VAN DEN BOOM O De internationale jeugduitwisse ling, waaraan de Schiedamse Ge meenschap vorig jaar is gaan deel nemen en die toen een voortref felijke start kreeg in het contact met de Duitse stad Esslingen, wordt dit jaar voorwatdeSchiedamsedeel- name aangaat van grotere omvang. Getracht zal worden twintig jonge Schiedammers in de uitwisseling te betrekken. Twee groepen van tien: de ene gaat naar Esslingen en de andere naar het stadje Neath in het Engelse Wales. En natuurlijk zal Schiedam op haar beurt gast vrijheid moeten bieden aan een even grote groep Engelse en Duitse jongelui. De directeur van de Schiedamse Gemeenschap, P. van den Boom, heeft eind januari in Neath be sprekingen gevoerd over de uit wisseling. Hij trof er vertegenwoor digers van alle steden, die aan het jaarlijkse festijn deelnemen. In ons maartnummer zal de heer Van den Boom het een en ander schrijven over Neath, dat naar we hopen bij de Schiedamse jongeren evenzeer in de smaak zal vallen als Esslingen. SONNEVELD Ander nieuws van het SG-bureau en van geheel andere aard: op woensdag 31 maart krijgt Schiedam bezoek van de cabaretier Wim Sonneveld. Hij zal in het Passage theater een voorstelling geven en zal dat, naar we mogen aannemen, doen voor een zaal waarvan geen plaats onverkocht is gebleven. Nadere mededelingen over deze bijzondere avond volgen in het maartnummer. DECLAMATIEWEDSTRIJD De jaarlijkse declamatiewedstrijd, die de Schiedamse Gemeenschap organiseert voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs, wordt op 9 maart gehouden. De junioren begeven zich in de strijd van drie tot vijf uur 's middags en de seni oren doen dat van half acht tot half tien 's avonds. Evenals vorig jaar wordt de declamatiewedstrijd in de aula van het Stedelijk Museum gehouden. Dit jaar doen alle scholen mee, de middelbare, de ulo- en de nijver heidsscholen. Iedere school vaardigt één junior en één senior af.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 9