<2 <2 14 CONNY VAN DE 80S IN DE FESTIVAL- BLOEMEN Schertsend zeg ik, dat de zangers en zangeressen zo langzamerhand vrienden en vriendinnen van haar worden en ze beaamt het lachend. „Ja, het begint er inderdaad op te lijken. Ze vragen ook vaak of ik ze een foto wil opsturen en dat doe ik wel..." Ineke telt nauwelijks twintig lentes, maar ze heeft zich nu al de reputatie verworven in de artiestenwereld als een fotografe, die geen voorstelling overslaat. Op 28 maart is er weer een grote voorstelling in het Kurhaus en ook daar zal Ineke niet ontbreken. „Weet je wie er op dit moment weer erg populair is" zegt ze, „Adamo! ledereen vraagt me om foto's van hem." Die foto's zijn erg mooi. Sommige zijn gemaakt achter de coulissen en enkele tonen de artiesten ook in ongedwongen poses, wanneer Ineke ze ergens ont moette. Hoe het allemaal begonnen is? Thuis bij haar ouders, die erg met hun dochter meeleven, vertelt Ineke over die eerste keer, dat ze een foto maakte. Rob de Nijs („een fijne zanger") gaf een show met Chubby Checker in Scheveningen. „Dat was in 1962; ik maakte destijds een foto uit de zaal, want ik had toevallig mijn toestel bij me." Meteen had Ineke, die een beetje dweept met Rob de Nijs („ik vind hem erg aardig") de smaak te pak ken en als lid van de Fanclub Rob de Nijs ging ze nog naar vele shows van deze populaire zanger en JOHNY LION maakte steeds opnieuw foto's. Eerst nog vanuit de zaal, daarna gewoon bij het podium. „Het beviel me best" zegt Ineke, terwijl haar ogen achter de fonkelende brilleglazen me scherp opnemen. Van lieverlee ging dit meisje, dat duidelijk onder de indruk was van de belangstelling, die de pers voor haar heeft, gewapend met haar onafscheidelijke fototoestel ook naar andere voorstellingen, zoals de uitvoeringen van de Blue Diamonds. Ze flitste en flitste en haar hobby nam steeds grotere vormen aan, het aantal foto's groeide tot bijna tweehonderd met het aantal van het laatste Song festival meegerekend. Leuke reacties zijn er altijd in de artiestenwereld, getuige de vriendelijke geste van Trea Dobbs, die één van de zes kaartjes voor het Songfestival aan Ineke afstond. Op een keer fotografeerde ze Willeke Alberti met een flesje limonade, waarvan het merk zo duidelijk zicht baar was, dat ze de foto opstuurde naar de fabriek, die haar prompt een kistje met limonadeflesjes toestuurde. SALVATORE ADAMO „Ach", zegt Ineke schouderophalend tegen me, terwijl ze het „dure" fototoestel van Anton de Haan be wonderend bekijkt, „het is een hobby. Ik verdien er eigenlijk niet veel mee, maar ik ben vast van plan er mee door te gaan. Allereerst zou ik graag een donkere kamer en een vergrotingsapparaat willen hebben." Ze is voor geen kleintje vervaard. „Ze heeft pas nog een nacht op het politiebureau doorgebracht", ont hult haar moeder schaterend. Verbaasd kijk ik Ineke aan, die lachend vertelt hoe ze bij het Grand Gala du Disque de trein miste, een lift kreeg tot Voorburg en toen maar bij het politiebureau aanklopte, waar men haar een nacht onderdak verleende. Ineke heeft het druk en houdt dan ook een agenda bij van het optreden van de artiesten, waarvoor ze de theaterbureaus belt. Wanneer ze aan het „werk" is praat Ineke graag met de artiesten, want zij wil ook journaliste worden. Haar hart gaat uit naar fotograferen en interviews maken met de artiesten en wellicht wordt haar droom werkelijkheid, want ze heeft inmiddels een aanbieding gekregen van een muziektijdschrift en die zal Ineke zeker niet afslaan. ALEX SNELLEMAN

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 13