SAMEN LEZEN R.K. en „Openbare3 vonden elkaar 15 .ff Samen lezen... ja gezellig! Men zou dit als motto kunnen gebruiken voor de uitstekende samenwerking tussen de gemeentelijke leeszaal en bibliotheek in Schiedam en de rooms-katholieke bibliotheek St. Liduina. Een samenwerking, die tot voorbeeld gesteld kan worden aan vele gemeenten, een samen werking ook, waar de directrice van de gemeentebibliotheek, mej. R. G. P. Visser, zowel als de direc trice van St. Liduina, mejuffrouw N. A. Hessels, bijzonder gelukkig mee zijn. De samenwerking, die officieel is geworden nadat vorig jaar de gemeenteraad er zijn fiat aan gehecht heeft, bestond in feite al veel langer. Want samen verzorgen de bibliotheken al sinds jaar en dag de centrale schoolbibliotheken, die trouwens ook al een zaak vormden waarmee Schiedam in het land destijds een goede beurt maakte. We hebben nu dus een gezamenlijke exploitatie van alle filialen van de gemeentelijke en de rooms-katho lieke leeszaal. Alleen in de 'moeder bibliotheken' (respectievelijk aan de Lange Haven en op de Dam) is men autonoom gebleven. In de filialen daarentegen is sprake van één lezerspubliek. De voordelen van de samenwerking zijn vele: er wordt bespaard op het gebied van de personeelskosten; van bepaalde boeken hoeven nu minder exemplaren te worden aan geschaft; de annotatie, het titel- beschrijven hoeft slechts éénmaal te gebeuren; de boeken kunnen gezamenlijk worden ingekocht, het geen voordeliger is en voorts kan de propaganda efficiënter worden ge voerd. Een samenwerking dus, waar Schie dam trots op kan zijn en die andere, nu nog langs elkaar heen werkende, instanties tot voorbeeld dienen mag

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 14