NEATH - EEN NIEUWE LOOT JEUGDUITWISSELING KRIJGT 8 In 1965 zal Schiedam voor de tweede maal deelnemen aan een internationale jeugduitwisseling met de steden Esslingen (Duitsland), Neath (Engeland), Udine (Italië), Vienne (Frankrijk) en Norrköping (Zweden). Esslingen en Neath zijn de oudste deelnemers, zij gaan dit jaar voor de vijfde maal groepen jongeren tussen de 16 en 21 jaar uitwisselen. Vienne en Udine nemen ook al enige jaren deel, terwijl Norrköping evenals Schiedam dit jaar voor de tweede maal mee gaat doen. Als basis voor deze jeugduitwisseling fungeert het streven naar een Europese eenheid. Men wil trachten door middel van deze uitwisselingen de jeugd van de verschillende landen nader tot elkaar te brengen. Op deze wijze leert de jeugd eikaars gewoonten kennen en hierdoor hoopt men, dat zij zich meer en meer lid gaat voelen van de Europese Gemeenschap. Schiedam is bescheiden begonnen met verleden jaar slechts één groep bij wijze van experiment uit te wisselen met de Duitse stad Esslingen. Dit jaar komt er een tweede groep bij, die uitgewisseld zal worden met de Engelse stad Neath. Tien Schiedamse jongeren zullen 14 dagen de gast zijn van families in Neath, terwijl wij op onze beurt 10 jeugdige Britten in onze huizen zullen ontvangen. Het lijkt ons nuttig enige aandacht te schenken aan deze Engelse stad. Misschien kunnen wij op deze manier ons heel kleine steentje bijdragen op de weg naar een Europese eenheid, die naar wij geloven nog wel heel lang zal zijn.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 7