NEATH WIM SONNE v <m 10 De London Road, een van de hoofd straten van Neath telt Neath nog een aantal oude landhuizen, die toe behoren aan zeer oude families uit Wales. Eén daarvan heet in de eigen inheemse taal „Llwyny- reryr". We mogen toch wel toegeven, dat we met de uitspraak van deze naam enige moeite hebben. Toch vragen wij ons af wat de Schiedammers zullen zeggen, die in de komende zomer Neath zullen bezoeken en dan een uitstapje zullen maken naar een dorp in Wales, dat Llanfairpwllgwyngyllwerndrob- wlllantysiliogogogoch wordt genoemd... Moderne gebouwen zijn er ook. Het nieuwste is het „Civic Centre" dat nog niet geheel klaar is maar dat toch de oorzaak is, dat Neath in twee partijen verdeeld is. De ene partij is voor het nieuwe raad huis en de andere partij is voor het oude. Wij kunnen iedereen, die van plan is naar Neath te gaan, aan raden, over deze kwestie geen grapjes te maken, aangezien men dit zelf als een ernstige zaak be schouwt. Neen, dan kunnen we beter spreken over het nieuwe overdekte zwembad, waar iedere inwoner van Neath bijzonder tevreden over is. Ons inziens volkomen terecht. De ruime afmetingen, de mooie tribune, het restaurant en de sauna, uit alles blijkt een moder ne aanpak. Verder is Neath een rustig stadje ge bleven, ondanks de industriële bedrijvigheid in de omgeving. Wij kunnen u een bezoek aan Neath en zijn omgeving dan ook van harte aanbevelen. De jongeren, die in het kader van de Jeugduitwisseling Neath willen bezoeken, verwijzen wij naar de rubriek Van Schie tot Dam, waar nadere gegevens staan. P. VAN DEN BOOM \A/!M Sonneveld, zo vertelt hij zelf, heeft gedebu teerd bij Louis Davids. Het was een heel prille Wim die zich op een dag in een lokaal aan het Scheve- ningse Gevert Deynootsplein aan de beroemde caba retier kwam voorstellen. „Ik wil in 't vak" zei Wim. „Doe dan maar eens wat, meneer Sonneveld", zei Louis Davids. En toen, zo gaat de anekdote verder, klom Wim Sonneveld op een klein podiumpje en kondigde aan: 'Dames en heren, het eerste liedje dat ik voor u ga zingen, is getiteld.(Er volgde een naam).Vervolgens deed Wim Sonneveld een stap naar voren en stortte van het podiumpje af. Zenuwen brachten hem ten val. Maar Wim Sonneveld was ook toen al een ad rem grappenmakertje. Hij krabbelde op, stapte weer op het podium en hernam 'Zo, dames en heren, het tweede liedje dat ik voor u ga zingen, is getiteld...' Sonneveld werd geëngageerd. Verder graven in de aan anekdotes zeer rijke carrière van Wim Sonneveld heeft eigenlijk geen zin. Want zijn cabaretesk genie behoeft geen enkele versiering: we kennen hem als een van de grootsten in zijn vak. Een van de drié grootsten, al heeft hij zelf wat tegen op dat begrip 'De grote drie' (Kan, Hermans, Sonne veld). Hoe dan ook: Sonneveld is uniek. En het is daarom dat de Schiedamse Gemeenschap zo verheugd is dat ze hem naar Schiedam heeft kunnen halen. Woensdag-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 9