Gebr. Henderickx geslaagden bij elkaar en monteerden ze in metaal. 'Het leuke was', zegt Frits Henderickx, 'dat we hele maal van het materiaal moesten uitgaan. Het was dus niet zo, dat we eerst een ontwerp maakten en dan het materiaal aansleepten. Nee, bij ons was eerst het materiaal er en toen pas konden we gaan ont werpen'. Na twee maanden was de wand gereed. De gebroeders Henderickx hopen hun vondst ook bij andere opdrachten te kunnen toepassen. 'Er moeten toch tal van industrieën zijn, waarbij je die flessen zou kunnen gebruiken als materiaal als die een of andere decoratie willen', zegt André, 'kijk, in een hoedenzaak kun je natuurlijk met dit materiaal niet gaan werken, dat is helemaal vreemd aan de materie dan. Maar glasindustrieën, distilleerderijen, de horeca daar is 't geschikt voor'. Ondertussen hebben de gebroeders Henderickx ook nog een andere toepassing voor hun gesmolten flessen gevonden. Ze lieten enkele tien liter-flessen tot een platte schijf veranderen, boorden in de hals een gaatje en haalden daar een kettinkje door. Ze kregen toen een schitterende schijf glas, die als men hem ophangt een pracht van een decoratieve functie kan vervullen in een interieur. Een van de gesmolten flessen leverde een rake karikatuur op van Toon Hermans; de ge broeders Henderickx, grote bewonderaars van deze artiest, schreven het Toon en boden hem de fles aan. Namens Toon is eind februari een dankbare manager Dick Binnendijk op de Oude Sluis geweest om hem in ontvangst te nemen. 'Ik kan er zelf nog steeds uren naar kijken', zegt Frits Henderickx, 'kijk toch eens, als je zo'n flesje tegen het licht houdt! Weet je, ik vind het wel aardig om te herhalen wat Dick Bos laatst eens zei, toen-ie op het atelier was. Zo'n stuk glas, zei Dick Bos, zo'n stuk glas, da's mooier dan een hele week teevee. En André Henderickx kinkt bevestigend, alsof hij het daar roerend mee eens is. -iV

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 12