91 Burgemeester Roelfsema applaudisseert voor de muzikale hulde die hem door de politie gebracht is. Van links naar rechts op de foto: Guus van Wegchem (verloofde van Martha Roelfsema), mevrouw Roelfsema, zoon Willem Albert, de burgemeester, loco-burgemeester Sabel en politiecommissaris K. Rijpma. Daarna volgt een receptie en verdwijnen de ernstige trekken van het gezicht van de burgemeester. Er worden handen geschud, glazen geheven en naarmate de stoet van gelukwensers afneemt, gunt de nieuwe burgemeester zich meer tijd voor een kort praatje met de ingezetenen van zijn nieuwe gemeente. Zo ook met de directeur van de Schiedamse Gemeenschap, een instituut waarvoor hij een oprechte belang stelling aan de dag legt zo was ook al eerder gebleken. In een hoek van de zaal, even uit het gewoel, is dan later de oudste zoon van de burgemeester, Willem Albert Roelfsema 25 jaar oud, wetenschappelijk ambtenaar aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen, getrouwd met een charmante jonge vrouw bereid wat over zijn vader te vertellen. Maar op nieuw blijkt hoe ijverig de Schiedamse pers geweest is, want Willem Albert vertelt niets dat we uit de kranten nog niet wisten. Of het zou de beschrijving van het afscheid moeten zijn, dat vader Roelfsema ten deel viel bij het Groningse Toonkunstkoor waarin hij jaren een voortreffelijke partij heeft gezongen. In het gevolg van de nieuwe burgemeester^bevinden zich behalve zijn echtgenote en zijn oudste zoon, ook nog zijn dochter Martha Eliza (18 jaar, studerend op de kleuterkweekschool) en zijn jongste zoon Jan Herman (9 jaar, lagere-schoolleerling). En dan is er nog de heer Guus van Wegchem, leerling aan de h.t.s. te Groningen en verloofde van mejuffrouw Martha. Jan Herman dat dient nog gemeld is gefascineerd van het Schiedams politiemuziekgezelschap. Als dat op het plein van het museum aan het musiceren is, blijkt hij bij het raam niet weg te halen te zijn, en komen de politiemensen later binnen om ook een feestborrel mee te drinken, dan heeft Jan Herman snel vriendschap gesloten met een van de agenten, 's Avonds worden er opnieuw vele handen geschud als de burgerij zich komt voorstellen aan de heer Roelfsema. Laat op de avond zeer vermoeid verlaat de familie Roelfsema Schiedam weer. Willem Albert en zijn vrouw reizen terug naar Wageningen, maar de overige familieleden nemen hun intrek in een Rotterdams hotel. Het is met enige gêne dat we dit schrijven: welke stad van rond 80.000 inwoners zal zijn voorname gasten geen hotelruimte kunnen verschaffen Geen dissonanten echter! Schiedam is blij met zijn nieuwe burgemeester en die burgemeester is blij met Schiedam. Een huis is inmiddels voor hem aan gekocht: de eerste SG-bijeenkomst heeft de burge meester al bijgewoond (de lezing over Fr. Haver- Schmidt in de Openbare Leeszaal): zijn eerste normale raadsvergadering heeft hij voorgezeten (op 24 mei; de vergadering duurde anderhalf uur) het bestuur is begonnen. We wensen burgemeester Roelfsema daarbij veel succes toe. A.W. 1 -

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 11