„Een mijlpaal in het bestaan van onze parochie" St. Jan de Doper-kerk Foto's Hans Visser 108 PASTOOR A. C. van den Brekel loopt trots voor ons uit, de kerk in. Door de ramen boven het priesterkoor valt een bundel licht op het hoogaltaar. „Kijk", zegt pastoor Van den Brekel, „zie je die lichtval? Dat is geweldig, er zijn hier parochianen die zeggen: 't is net of je mee naar de hemel gevoerd wordt als je hier binnenkomt". De pastoor gaat voor het hoogaltaar staan en wendt zich tot de lege ban ken, die in drie groepen rond het priesterkoor staan gerangschikt. „De akoestiek is uitstekend", zegt hij, min of meer overbodig; wij die achterin de kerk staan kunnen hem uitstekend verstaan. „Als ik hier voor het altaar sta", zegt de pas toor, „kan ik alle mensen in de kerk in hun gezicht zien en zij kunnen mij zien; dat komt door de opstelling van de banken". Ja, de pastoor van de St. Jan de Doper-parochie is zeer gelukkig met zijn nieuwe kerk. In het vademecum, dat bij het in gebruik nemen van de kerk verscheen, schreef hij dan ook: „De voltooiing van ons kerk gebouw betekent een mijlpaal in het bestaan van onze parochie. Er werd iets grcots verricht". Een katholieke kerk in Nieuwland was wél hard nodig. Vanaf 1958 immers moest men de gelovigen ont vangen in een houten noodkerk, die hoewel haar intimiteit geprezen werd er in de loop der jaren niet functioneler op werd. Men sterkte zich echter in de hoop, dat er binnen afzienbare tijd een echte stenen kerk verrezen zou zijn. Op 30 juli 1958 ontving pastoor Van den Brekel van

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 4