„Altijd een gezellige, gevulde kerk" MAGNALIA DEI-KERK FOTO'S ANTON DE HAAN NIET ver van de katholieke kerk, aan een besloten plein tje aan het eind van de Albar- dastraat, staat al anderhalf jaar de gereformeerde Magnolia Dei-kerk. Ds. W. A. Krijger, een van de predi kanten die in deze kerk de diensten leidt, is onze gids bij de bezichtiging ervan en is als zodanig niet minder enthousiast dan de pastoor in zijn katholieke kerkgebouw. „Al in 1952 begonnen we de nood zaak van een kerk in Nieuwland te voelen", zegt Ds. Krijger. „Aan vankelijk werd ons een plaats aan gewezen bij de spoorlijn, niet ver van de drukke Van Haarenlaan, maar later kregen we gelukkig deze plaats. In 1960 kozen we als archi tect Swaneveld Goslinga en in april 1962 werd de eerste paal ge slagen De grote kerkzaal biedt plaats aan 520 personen. Men kan echter een schuifwand openen naar een ver gaderzaal die ook nog eens 160 per sonen kan herbergen. In de ochtend diensten gaat de wand gewoonlijk open en in de middagdiensten is de kerkzaal zelf groot genoeg. „Door die schuifwand te gebruiken hebben we altijd een gezellige, gevulde kerk", zegt de dominee. Vol lof en terecht is hij over de kansel, die door de Vlaardingse kunstenaar Droppert van reliëf versiering werd voorzien. Boven de kansel loopt een luifel hoog op, een zeer stijlvol maar akoestisch ook zeer functioneel klankbord. Tegen een van de wanden in de kerk vraagt nog een versiering de aandacht. Het is een metalen plastiek, waarin het Pinkstergebeuren wordt uitgebeeld. De plastiek werd „in eigen beheer" vervaardigd. Gemeentelid Batelaan (tekenleraar aan de h.t.s. te Dor drecht) maakte het ontwerp en de heer Van Schelven (leraar aan een technische school in Rotterdam) voerde het uit. Dominee Krijger

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 6