WND, DIE 7NS NIET DEREN... 113 M. II ET is armoe lijden zo. y j r1 Wat een weer en dat heet nou zomer. i Uit een grauwe hemel boven ,1 de in een grijze nevel ge- hulde Noordbrabantse ven- nen en bossen stroomde de regen onafgebroken omlaag, toen we maandag 26 juli 's morgens omstreeks half elf het natuurbad Warande in Oosterhout bereikten. Snel stapten we uit de auto, pakten onze regenjassen en renden naar de caissière, die ons dit weinig goeds voorspellend commentaar gaf. „O, u komt een reportage maken over die groep uit Schiedam. Nou, u gaat uw gang maar. Ach, die kinderen. Jammer he, vorige week was het zulk mooi weer en nuZe maakte haar zin niet af, maar haar gebaar was veelzeggend. We knikten, trokken de kraag van onze druipende regenjas nog wat hoger en betraden de glimmende tegels van het pad, dat naar een restaurant leidde en begonnen ons verblijf in dit fraaie recreatiecentrum met een dampende kop koffie. De caissière had gelijk. We hebben een bezoek ge bracht aan de ruim honderdenvijftig Schiedamse kin deren, die tezamen met negen leidsters en leiders 's morgens om half negen bij het gebouwtje van de Schiedamse Gemeenschap aan de Plantage in drie bussen stapten en in een stortregen richting Moerdijk reden. Bij het Feyenoordstadion hieven de „lieverdjes" een spontaan „Hand in hand, kameraden" aan en al spoedig bleek, dat regen en wind inderdaad „hand in hand" gingen om het vakantieplezier van aeze tweede serie S.G.-da'gtochtjes te vergallen. Het Nederlandse klimaat is wisselvallig. Op maandag 19 juli, de dag waarop de eerste groep kinderen in vier bussen Schiedam verliet, was het stralend weer. De zon scheen en de kinderen kwamen bruingebrand terug. Nu zullen de moeders eens hoofdschuddend naar de vochtige kledingstukken van zoon of dochter hebben gekeken, want het was in één woord bar! „Boven Noord-Brabant wordt het droog" zei een jongen en even leek het erop, dat dit juist gezien was, maar het kolkende, grauwe door een felle wind opgezweepte water van het Hollands Diep en de

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 9