Het meisje van de zan^ver^ 172 JA, zaterdagmorgen zijn we met de bassen en tenoren bij mevrouw thuis geweest. Weet u, dan gaat het niet helemaal naar d'r zin en dan neemt ze je even apart. Nou, en reken maar, dat ze dan op alle slakken zout legt. Ja, en ze heeft gelijk, want de tenoren, daar zitten mannen van 89 jaar bij. Dat gaat allemaal niet zo vlug meer, in de zaal kunnen ze het allemaal niet zo goed horen. Het gaat wat langzamer en dat is voor de anderen en vooral voor de dames een beetje vervelend. Dan gaan we dus met de mannen bij mevrouw thuis zin gen. Dan gaat ze achter de piano zitten en moeten we allemaal apart onze partij doornemen. En weet u, ze let ook goed op onze uitspraak, want we zingen ook in het Duits en Latijn. Maar och, u had er bij moeten zijn in Arnhem. We waren nauwe lijks drie maanden aan het repeteren en we deden toch mee. Een eerste prijs 330 punten, wij staken met 30 punten extra boven de tweede groep uit. Nou, wat vindt u daar van De heer J. Schoei, voorzitter van het Schiedamse Bejaardenkoor, steekt zijn lof voor de dirigente, mevrouw Kocx-Willius (71 jaar) niet onder stoelen of banken. En hij is niet de enige. Die repetitie-middag in „Arcade" was ook voor ons een fijne middag. Want ja, wat ver wacht je als je een middag wilt gaan doorbrengen bij een bejaar denkoor? In geen geval een groep dames, gekleed in frisse gebloemde japonnen, en zeer zeker niet het geluid dat de bassen en tenoren kunnen produceren. Speciaal voor onze fotograaf werd er niet te na drukkelijk gerepeteerd, maar wer den nummers die er goed „in" zaten doorgenomen. En werkelijk, het volume is verrassend. Maar dat kan ook niet anders, als er eerste prijzen worden behaald. ET bezig zijn is dus voor deze groep van vijftig zangers en zangeressen geen probleem. Het

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 28