eniging is: gepensioneerd 173 blijkt, dat de meeste leden op de advertentie zijn afgekomen, die een paar maanden geleden in de plaat selijke bladen stond. Er werd een groep gevormd van mannen en vrouwen, die soms in veertig jaar niet meer in een koor hadden ge zongen. Het meisje van de zangvereniging, is nu niet alleen getrouwd, maar ook gepensioneerd. De tijd die in het huwelijk niet werd gevonden is nu vrijgekomen. Hun aanstekelijke enthousiasme is vooral te danken aan de enorme vitaliteit van hun dirigente mevrouw Kocx. Zij haalt eruit wat erin zit en geeft zelf de toon aan. Zij zingt alle partijen hoog en laag voor, geeft hier een steuntje, daar een aanwijzing. Een goed voorbeeld dus van „bezig zijn" na de 65e verjacrdag. Meer belangstelling krijgen voor wat er om je heen gebeurt en niet alleen maar thuis zijn in het huishoudinkje, dat na het vertrek van de kinderen zo piepklein is geworden. Weer actief zijn. Of, zoals in het geval van de heer Schoei: actief blijven. De heer Schoei heeft in zijn leven al heel wat afgezongen en ook vaker de voor zittershamer gehanteerd. Het was vanzelfsprekend, dat ze tegen hém zeiden, dat hij nu ook maar hier voorzitter moest worden. Een repe titie overslaan is er niet bij. De gezondheid moet te wensen over laten, of het weer is heel erg slecht, maar verder is iedereen present. Heel belangrijk vinden de meeste dames, dat de repetities 's middags zijn. Zeggen zij: bejaarde mensen zijn 's avonds graag thuis. Vooral nu de winter voor de deur staat. Zo is het dus gegaan met het Schiedamse Bejaardenkoor. Het gaat goed. RIA WAGENAAR

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 29