Raad voor de Bejaardenzorg 175 IN oprichting is een Raad voor de Bejaardenzorg. Daarin hebben zitting vertegenwoordigers van de verschillende groepen op levens beschouwelijke of algemene grondslag, die in een of meer onder delen van de bejaardenzorg thuis zijn: kruiswerk, maatschappelijk werk, gezinshulp en sociëteitenwerk. Voorzitter is rector De Groot van de St. Liduinastichting en secretaresse mevrouw Panman van de Stichting Bejaardenzorg Schiedam. De Raad heeft zich kort geleden aan het gemeentebestuur voorgesteld. Actuele doeleinden zijn: verbetering van het sociëteitenwerk o.a. door verhoging van de overheidssteun voor dit werk en verstrekking van warme maal tijden. Dat laatste is in Rotterdam een groot succes. Vrouwelijke vrij willigers leiden daar al geruime tijd het project „Tafeltje dek-je", dat dagelijks aan een groot aantal bejaarden een warme maaltijd verstrekt. Ook in Schiedam heeft men al eens getracht om een warme maaltijden-voorziening voor bejaarden in te stellen. De pogingen mislukten tot dusver, ten dele door gebrek aan belang stelling bij de bejaarden zelf. Inmiddels echter schijnt de behoefte toch ontstaan. Op verzoek o.a. van de maatschappelijk werkster van het Gemeente-Ziekenhuis houdt een comité zich momenteel met het vraagstuk van de warme maaltijden bezig. Met name zou een verzorging van warme maaltijden voor bejaarden kunnen geschieden in een toekomstig te stichten „Dienstencentrum". In de nieuwe wijk „Groenoord" wordt aan de inrichting van zo'n centrum gedacht. Het Dienstencentrum staat echter laag op de urgentie-lijst van projecten die in Schiedams uitbreidingsplan ge realiseerd moeten worden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 31