beurs KflAS.'Nfr 193 woordige voorzitter, de heer Drenth, die ons verzekerde, dat als iemand toevallig zijn hoofd in de baan van het schot zou brengen, de kogel er dwars door heen zou gaan. Een uitspraak die we zonder meer voor kennisgeving hebben aange nomen. Verder is aangetoond, dat lucht- buksschutters over het algemeen ook goede schutters zijn met scherpe munitie op een 100 meter baan, ter wijl dit omgekeerd bepaald niet het geval is. Dit bleek o.a. uit het resul taat van een wedstrijd, die men organiseerde tegen een vereniging die altijd met scherp schiet, waarbij Schiedam als glorieuze overwinnaar uit de bus kwam. De vereniging heeft vele aktivi- teiten: een onderlinge kompetitie om het klubkampioenschap, een kompetitie met verenigingen uit Rotterdam en één met verenigingen aangesloten bij de Schietkring Zuid- Holland-Midden. De prijzenkast toont aan, dat er bepaald niet met spek wordt geschoten. Het bestuur verwacht in de toe komst nog meer evenementen, nog meer wedstrijden te kunnen organi seren. Hoewel er nu bijna vijftig leden zijn, doet men zijn uiterste best meer leden aan te trekken. Aangezien in drie klassen wordt ge schoten, komt ook de niet zo goede schutter aan zijn trekken. Elke schutter (behalve de rare) is wel kom. Dat alles werd ons verteld door ere voorzitter Rosman en voorzitter Drenth die, beiden enthousiaste schutters, slechts met moeite het geweer aan de voet konden houaen tijdens ons gesprek. Terwijl wij ons verwijderden zagen wij hen ter stond weer over de korrel naar het doel kijken. Wij zijn ervan over tuigd, dat ze, net ais op 5 februari 1960, in de roos hebben geschoten. P. v. d. B. ■h."-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 13