Dr. R. Oort verlaat Schiedamse R.H.B.S. gedachten van een oud- leerling 222 Het Nederlandse spreekwoord: „Wie het laatst lacht, lacht het best", zou de grondgedachte kunnen zijn van een stukje, waarin een oud-leerling iets schrijft over zijn oud-direkteur. Een schitterende gelegenheid van de schrijver om enkele gedachten omtrent de Schiedamse R.H.B.S., alsmede haar direkteur en leraren uitgebreid op papier te zetten. Deze gedachte heeft hij immers tijdens zijn schooljaren nooit onder woorden durven brengen, uit angst een aantal ochtenden reeds om 8.00 uur op school te moeten verschijnen of gevolg te moeten geven aan de uitnodiging de school op een vrije middag eens te komen bezichtigen. En dan ineens liggen er een paar blanco vellen papier voor hem, die hij vol mag schrijven over de direkteur van de H.B.S. Het is echter merkwaardig, dat nega tieve gedachten op dat moment niet meer bestaan, omdat allerlei dingen, die hij na zijn H.B.S.-tijd over die direkteur heeft vernomen, nu ineens prevaleren. R. Oort, geboren 18-11-1900 in Rockanje, deed in 1924 zijn doctoraal wiskunde en mechanica en twee jaar later zijn doctoraal wis-en natuurkunde. Ondertussen was Drs. Oort ook nog getrouwd en was hij leraar aan het gem. lyceum te Bussum. Over een wiskunde knobbel gesproken! Trouwens de wiskunde heeft het gehele leven van de nu scheidende direkteur beheerst en bepaalt min of meer nog zijn doen en laten. Toen we hem nl. vroegen, wat hij dacht te doen met al die vrije dagen, die hij nu in de toekomst gaat krijgen, antwoordde Dr. Oort: „Moderne wiskunde, er liggen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 22