nog wel enkele probleempjes, waar ik mijn aandacht wel eens wil over laten gaan." Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat Dr. Oort geheel en al aan de wiskunde verknocht is. Na zijn pensionering hoopt hij ook weer tijd te krijgen om muziek te beoefenen, vooral piano. Ook denkt hij veel meer aandacht te schenken aan een van zijn favoriete hobby's nl. de bestudering van de taal, de zeden en de gewoonten van het gebied Servo- Kroatië. Ook bestaat nu de mogelijkheid om samen met zijn echtgenote flinke reizen te maken, zonder dat er rekening gehouden hoeft te worden met scholen etc. Door de wiskunde is Dr. Oort bij het onderwijs terecht gekomen. Geen wonder dus, dat ook de school een grote plaats in zijn leven heeft ingenomen. Het is aan een ieder bekend, dat hij altijd een toonbeeld geweest is van plichtsbetrachting; zijn privé-belangen maakte hij altijd ondergeschikt aan zijn werk voor de school. En dan de organisatorische kant van het direkteur- schap. Lesroosters maken, personeelsbeleid, een half afgebrande school. Allemaal dingen, waar een direk- teur mee te maken krijgt en die hij maar even op moet lossen. Degenen, die Dr. Oort wat beter kenden, heeft het dan ook niet verbaasd, dat hij op koninginnedag 1965 benoemd werd tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Zijn vele werk voor de Schiedamse H.B.S. werd hierbij van officiële zijde gewaardeerd. Een facet van het schoolleven, dat Dr. Oort na aan het hart lag, wil ik nog belichten. Na het eindexamen is er altijd een bijeenkomst van docenten, gecommit teerden en geslaagde eindexaminandi, waarbij dan de diploma's uitgereikt worden door de direkteur. Wanneer Dr. Oort dan het woord tot je richtte, kreeg je de indruk, dat er een vader stond te praten tot zijn zoon. Behalve het papiertje, trachtte hij je ook een boodschap mede te geven. De buitenschoolse aktiviteiten genoten altijd de volle aandacht van de direkteur. De schoolvereniging „Onder Ons" groeide en groeide en vierde haar 60- jarig bestaan onder het bewind van Dr. Oort. Ook hebben schoolkampen en werkweken hun intrede ge daan, terwijl sinds kort ook bedrijven worden ge adopteerd om het kontakt tussen school en bedrijfs leven te verstevigen. En zo kunnen we nog wel 10 vernieuwingen opnoemen. Het is toch niet zo'n objectief stukje geworden, als ik me had voorgesteld, maar, zoals ik in de inleiding reeds gepoogd heb aan te duiden, objectief zijn is zeer moeilijk. Het voorgaande is echt niet bedoeld een lofzang te zijn aan de nu scheidende direkteur, maar een en ander mocht best eens gezegd worden, temeer daar Dr. Oort zelf het liefst met stille trom vertrokken zou zijn. Het afscheid van Dr. Oort wordt ongetwijfeld een afscheid, dat een ieder nog lang bij zal blijven. HENK TENWOLDE 223

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 23