Pieter Breughel en de LOM-school r 12 QIE schorre stem heb ik overgehouden van Goten- burg. Mensen, wat was het daar een heksenketel. En alcohol! Nee, hou op. Normaal drink ik nooit, maar dat week-einde ging er zo'n heupflesje best in". Het gesprek met de Schiedamse onderwijzer M. J. van Eijsden, winnaar van de duizend gulden in Eerdmans t.v.-quiz „Tel uit je winst", neemt plotseling een even vreemde als onverwachte wending. Zoëven nog de plichts getrouwe, degelijke schoolmees ter, verandert de heer Van Eijs den ineens in een geestdriftig sportaanbidder. Een consequent doorgevoerde gereserveerdheid maakt plaats voor een spontaan gesprek. De heer Van Eijsden vertelt hoe hij in de gelegenheid werd ge steld naar de wereld-schaats kampioenschappen in Goten- burg te gaan: „Het is allemaal door die quiz gekomen. De dag nadat ik de duizend gulden had gewonnen, stond er in een dag blad, dat ik voor dat geld naar Gotenburg zou gaan. Ik was razend, want ik had daar nog nooit over gesproken. In een onmogelijke bui heb ik toen de redactie van die krant opgebeld en gevraagd of ik alstjeblieft zelf mocht uitmaken wat ik met het geld zou doen. Ze waren nogal verrast, maar vroegen mij wel of ik interesse had om naar de kampioenschappen te gaan. Na tuurlijk had ik dat en de betrok ken redacteur vroeg me toen la ter op de dag even terug te bellen. Ik belde terug en als een donderslag uit heldere hemel kwam voor mij de mededeling, dat ik op kosten van die krant naar Gotenburg mocht. En zo kwam ik dan in Ullevi, waar ik mijn stembanden bijna uit mijn keel heb geschreeuwd". We dwalen wat af van het onder werp, waarvoor ik de familie Van Eijsden in haar riante wo ning aan de Villastraat heb op gezocht: de gebeurtenissen na zo'n quiz-feest. M. J.van Eijsden nade> heer Van Eijsden toont zich over zijn ervaringen in de VARA-quiz „Tel uit je winst" zeer enthousiast: „In het begin is zoiets heerlijk. Iedere dag een enorme stapel post. Later ga je er echter aan wennen en dan vind je het allemaal heel gewoon". Mevrouw Van Eijsden voegt daaraan toe: „Als ik 's avonds thuis

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 12