en zijn door Loet van Schellebeek Op„ een drassig suk grond aan de Haarweg in Gorkum, het werkterrein van de N.V. Michiel van Dijk, liggen overwoekerd door onkruid kriskras door elkaar rechte, platte en kromme stukken staal. Het is even halfzeven in de vroege morgen van zaterdag 29 augustus '64. In het oosten wendt de zon pogingen aan haar eerste stralen de nieuwe dag in te schieten. 36 SCHIE DAM SPORT HAL Een vrachtwagen stopt, en nog één, acht in totaal. Uit de cabines springen mannen. Ze zijn in werkkledij. Als ware het tevoren afgesproken, blijven ze op enige afstand van de staalhoop staan. En van hun gezichten valt het ongeloof te lezen: Moet dat zootje, die berg oud roest nou een sporthal worden QVER het zonovergoten terrein aan de Churchill- weg, nabij de Sporthalbrug, in Schiedam schalt een driewerf hoera. Burgemeester en wethouders, ver tegenwoordigers van bedrijven, bestuurders van sport verenigingen en andere belangstellenden staan met het hoofd in de nek. Op een hoogte van ongeveer negen meter zitten aan weerszijden van de betonnen vloer twee monteurs. Snel en vakkundig bevestigen zij een met de nationale driekleur getooide spant. Het is dinsdag middag 21 september '65. Het veertiende spant is waar 't zijn moet. Het hoogste punt van de sporthal is bereikt Van oud roest tot sporthal. Of: het onmogelijke waar gemaakt. Ongetwijfeld zullen deze gedachten ge speeld hebben bij hen die beide hoogtepunten in de korte, maar veelbewogen geschiedenis van de Schie- damse sporthal van nabij hebben meegemaakt. Het onmogelijke waar gemaakt. Heeft dat eigenlijk niet vanaf het allereerste begin gegolden? Het allereerste begin. Was dat de raadsvergadering, tijdens welke de SBLO-plannen werden goedgekeurd en een krediet voor de aankoop van de staalcon structie van een vliegtuighangar verstrekt? Waar plannen zijn, is voorbereiding; het antwoord is dus: neen! „Een preciese datum voor de start van de sporthal is niet te geven", zegt C(or) J. M. Bolmers, de nu 34-jarige directeur. „Kijk, ik werkte toen nog als vertegenwoordiger van een vloerenbedrijf. Ik kwam dus veel in contact met 1954 Na verscheidene besprekingen in het dage lijks bestuur van de Schiedamse Gemeen schap wordt op 8 november 1954 een contactavond georganiseerd voor de le den van de bestuursraad en vele genodigden Door de heer H. F. Diesbergen, directeur van de Houtrusthallen in Den Haag, wordt een inleiding gehouden over de mogelijk heden voor een sporthal in Schiedam, ge pland op de plaats van de toen tot afbreken bestemde Technische school in de St. Li- duinastraat. 1956 Er worden besprekingen gehouden met B. W. en het architectenbureau Van

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 12