nrnnnvnmnnis. 37 mensen uit de bouwwereld en tijdens gesprekken die ik met hen had en de bezoeken die ik aan hun bedrijven bracht, groeide bij mij het plan." Cor Bolmers onderzocht de mogelijkheden, hij spoorde het bedrijf op, waar de Engelse vliegtuighangars te koop waren, hij praatte met architecten en grond- deskundigen, hij peilde de bereidwilligheid van het bedrijfsleven om een dergelijk project financieel te steunen. Alles nog op z'n eigen houtje. Eerst toen hij er volkomen zeker van was, voldoende beslagen ten ijs te komen, legde hij de plannen voor aan het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, waarvan hij als voorzitter van de gymnastiekvereni ging Excelsior deel uitmaakte. „ja", verklaart hij, „je ging iets voorbereiden en dat moest terdege gebeuren om niet het risico te lopen, dat deskundigen het voorstel met één klap van tafel zouden vegen. En dat kost tijd." Welnu, het bleek geen verloren tijd. Het voorstel van burgemeester en wethouders om de SBLO het ge vraagde krediet van f97.500 voor de aankoop van de constructie van een vliegtuighangar te verlenen, ondervond slechts tegenstand van de fractie van Prot. Schiedam. Uit de opmerking in het begeleidend schrij ven, dat de hal geen voorbeeld van architectonische schoonheid zou worden, concludeerden de vijf leden van de fractie dat Schiedam zou worden opgescheept met een foeilelijk geval. Swaneveld Goslinga omtrent nieuwe plannen voor een sporthal. De eerste gift voor de vorming van een fonds Sporthal komt binnen: f 5.000, 1958 Eind van dat jaar ontvangt de S.G. de aan bieding van een staalconstructie van een firma uit Gorkum van dezelfde samen stelling als n u gebruikt is. (De prijs was toen wel 30 mille lager!). 1959 De sportnota van de Schiedamse Sportraad besteedt aandacht aan een sporthal. Na overleg met B. W. wordt contact opge nomen met de dienst van Gemeentewerken over een terrein waar een sporthal zou kunnen worden geplaatst.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 13