38 De wethouder van Sportzaken en Financiën, mr. P. van Bockhove, wist echter de andere raadsleden te overtuigen van de noodzaak van een sporthal voor sportminnend Schiedam. In zijn enthousiasme verloor hij evenwel de realiteit niet uit het oog. „Denk niet", waarschuwde hij, „dat met de aankoop van de con structie de sporthal er al is!" Later zal mr. Van Bochove zich deze woorden nog wel 'ns herinnerd hebben. Want in de drie jaar en nauwelijks een dag, die liggen tussen de 22e april 1963 (de raadsvergadering) en 23 april 1966 (de ope ning) heeft hij meer dan eens al zijn redenaarstalent en overredingskracht moeten aanwenden om te voorkomen, dat de sporthalplannen een vroegtijdige dood zouden sterven. Zoals toen ruim een jaar na de indiening van de plannen de vroede vaderen zich over de finan- cieringsvoorstellen van B. en W. moesten uitspreken. Die voorstellen behelsden nogal het een en ander. In de duistere ambtelijke financieel-technische om schrijvingen, die in dergelijke aangelegenheden nu eenmaal usance zijn, geraakte men tot de kern van de zaak: de gemeente betaalt de sporthal! Dit ging sommigen in de raad, met name in de prot.- christelijke hoek, toch te ver. Men zag „het particu liere" in de sporthal niet meer en sprak bezorgd van een „wissel op de toekomst". Echter, mr. Van Bochove redde zich uit de situatie door er op te wijzen, dat de begroting niet sluitend was. „Er ontbreekt een ton. Burgerij, sportclubs en bedrijfsleven moeten dat gat vullen. De overheid heeft zijn plicht gedaan", besloot hij, „als de Schiedamse gemeenschap deze uitdaging niet aanvaardt, komt er geen sporthal!" Der Mohr hat seine Schuldigkeit getan, zeker, maar „gehen" kon hij nog niet. Want toen de inmiddels tot stichting gebombardeerde Sporthal Schiedam eind vorig jaar met een liquiditeitstekort werd geconfron teerd (oorzaken: gestegen bouwkosten en teleur stellende medewerking van particulieren), moest de gemeentekas opnieuw een forse veer laten. En dat 1960 De heer Van Woerkom komt met een plan- Baron: kosten f 1.400.000. Jaarlijks is tekort f 69.000. Er wordt een sporthal-commissie ingesteld, waarin de volgende personen zit ting hebben: J. J. van Woerkom, A. de Jong, J. v. d. Berg; C. Rauws; A. Sluyters; R. J. S. Goettsch; j. C. Bronneman. 22 april 1963: Met alleen de stemmen van de voltallige fractie van Prot. Schiedam tegen aanvaardt de Schiedamse raad het voorstel van burgemeester en wet houdersom een krediet van f97.500 be schikbaar te stellen voor de aankoop van de staalconstructie van een vliegtuig hangar. Hiermee wordt de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding de kansgegeven zijn plannen voor een sport hal te realiseren. 19 febr. 1964: Sportminnend Schiedam grijpt de eerste kans om te tonen, dat het werkelijk een wporthal wil, niet aan. Aan iedere huisdeur bieden die bitter koude avond jongens en meisjes bouw steentjes te koop aan. Veertig- van de zestigduizend steentjes blijven onver kocht. 27 april 1964: De gemeente Schiedam financiert de sporthal! Dat is de con-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 14