clusie van de raadsvergadering, waarin men akkoord gaat met de krediet verlening van bijna het gehele voor de bouw benodigde bedrag. Burgerij, sport clubs en bedrijfsleven moeten de res terende ton bijeenbrengen. 29 aug. 1964: Het grootste gedeelte van de staalconstructie wordt van Gorkum naar Schiedam overgebracht en opgeslagen bij de N.V. Kraijema Zandstraalbedrijf aan de Strickledeweg. 19 dec. 1964: De wethouder van Sport zaken en Financiën, mr. P. van Bochove, slaat de eerste van de in totaal 581 palen. 31 mei 1965: Junioren van bijna alle Schie- damse sportverenigingen bieden in de week die op deze dag volgt zeventien duizend zakjes met speldjes aan. De Schiedamse bevolking reageert dit keer bevredigend. 21 sept. 1965: Arbeiders bevestigen het veertiende spant en bereiken daarmee het hoogste punt van de sporthal. 15 nov. 1965: De Schiedamse sporthal is onder dak! Vrijwilligers beginnen nu aan het interieur. 23 april 1966: DE SPORTHAL GAAT OPEN. bezorgde de wethouder van Financiën (juist: mr. Van Bochove) weer een paar grijze haren.... Als men uit het voorafgaande de conclusie mocht hebben getrokken, dat de bewindsman slechts dan met het verschijnsel sporthal te maken kreeg als er centen op tafel moesten komen, haasten wij ons prettiger gebeurtenissen in de herinnering terug te roepen, waarbij hij betrokken was. Hoogtepunten, zo als de bliksemactie medio februari '64, toen tientallen jonge leden van Schiedamse sportvereningingen de bittere kou trotseerden om huis aan huis bouw steentjes te koop aan te bieden. „Laat onze hele burgerij tonen achter dit plan te staan en bereid te zijn daadwerkelijk in de totstand koming van de sporthal bij te dragen," aldus burge meester mr. J. W. Peek aan de vooravond van de actie. Veel succes had zijn oproep niet: van de zestig duizend beschikbare bouwsteentjes gingen nauwelijks twintigduizend in andere handen over. „Een flop", schreef een dagblad 's anderendaags en ook Cor Bolmers toonde zich teleurgesteld. Maar wethouder Van Bochove achtte de perspectievan gunstig en voorspelde: „De sporthal komt er"! En toen de eerste stap in die richting werd gezet, stond hij natuurlijk vooraan. In oliejas en met veilig heidshelm op het hoofd. Want wie anders dan hij, die zulk een grote rol in de realisering van de plannen had gespeeld, zou op die voorlaatste zaterdagmorgen van 1964 de eerste paal hebben moeten slaan? En tussen degenen die tenslotte het hoogst punt van de hal zagen bereiken, stond mr. Van Bochove vanzelf sprekend ook. Een dezer dagen was er weer een hoogtepunt. En tevens eindpunt. Want het onmogelijke is waar gemaakt: oud roest werd tot sporthal! \00 p Sp 0*r HaL- Sp£Ü>JES

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 15