52 de bouw is begonnen, zijn in deze wijk circa zevenduizend woningen ver rezen; natuurlijk met de daarbij behorende scholen, kerken, moderne winkelcentra en gelegenheid voor recreatie. En in Kethel, ten noordwesten van de spoorlijn Schiedam-Vlaardingen, zal in de komende jaren nóg een nieuwe stadswijk ontstaan. Daar zijn voor zieningen getroffen voor nog eens twaalfduizend woningen. Het inwonertal van de gemeente Schiedam zal dan kunnen uitgroeien totomstreeks120.000, een aantal dat men in de jaren tachtig hoopt te bereiken. Wanneer men zich realiseert, dat Schiedam thans ongeveer 80.000 inwoners telt, zal men zich enigszins een voorstelling kunnen maken van hetgeen er in de komende jaren nog allemaal staat te gebeuren. Van grote betekenis in de ontplooiing van Schiedam zijn voorts de spoor- wegwerken geweest, die in de afgelopen vijf jaren tot stand zijn gekomen. Dat is begonnen met de verlegging van de spoorbaan Rotterdam-Schiedam enigszins naar het noorden met daarop aansluitend de bouw van een nieuw stationsgebouw. De oude spoorbaan wordt benut voor de aanleg van een nieuwe wegverbinding met Rotterdam, welke een belangrijke verlichting van Schiedams verkeersproblemen zal geven. Trouwens: op het gebied van verkeersverbindingen staat Schiedam nog veel meer te wachten. De bouw van de Benelux-tunnel onder de Nieuwe Maas op de grens van Vlaardingen en Schiedam, de daarop aansluitende nieuwe wegen naar Hoek van Holland, 's-Gravenhage en Rotterdam en de verbindingen via de nieuwe projecten van de Delta-werken met Zee land, Brabant en België zullen Schiedam maken tot een knooppunt van de eerste orde. De onmiddellijke nabijheid van het vliegveld Zestienhoven te Rotterdam speelt daarbij nog een extra rol.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 28