54 bonden bankgiro. Particulieren en zakenlieden trekken hier profijt van de mogelijkheid, welke de banken hun in het gewone betalingsverkeer bieden. Alle betalingen kunnen worden verricht via de rekening-courant. Het bank- giroverkeer maakt overschrijvingen mogelijk naar rekeninghouders bij an dere banken en naar houders van post- of gemeentegirorekeningen. De bank-cheques bieden de mogelijkheid betalingen aan anderen te doen en zelf contant geld van de rekening op te nemen. Spaarboekjes, spaarrekeningen en spaardeposito's completeren het dienstenpakket.dat echter nog steeds aan uitbreiding onderhevig is. Want voortdurend blijkt de behoefte aan nieuwe diensten en worden nieuwe behoeften door de banken voorzien. Ook Schiedam gaat van een dergelijke nieuwe voorziening profiteren bij de opening van het nieuwe gebouw van de Algemene Bank Nederland. Het volgende gedeelte vertelt u hier meer over. Dat in een dynamische stad als Schiedam ook de bank met de ontwikkeling dient mee te gaan, spreekt welhaast vanzelf. Uit het voorgaande zal u reeds zijn gebleken, dat hiermede terdege rekening is gehouden bij de plan nen en de uitvoering van de bouw van het nieuwe kantoor van de Algemene Bank Nederland aan het Plein 1940-45. De eerste paal voor dit hypermoderne gebouw werd op 27 februari 1964 geslagen door Schiedams burgemeester, Mr. j. W. Peek. Toen werd ook reeds in beperkte kring bekend, dat gezien de te verwachten parkeermoeilijk- heden een technisch novum de dienstverleningsmogelijkheden van de bank zou uitbreiden. Het nieuwe bankgebouw te Schiedam krijgt namelijk aan de achterzijde (en wel aan de Alphons Ariënsstraat) een drive-in". Deze „drive-in" dusdanig gelegen in de rijrichting van het verkeer, dat men op de meest eenvoudige wijze kan voorrijden biedt de cliënt de

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 30