55 mogelijkheid kaszaken af te handelen zonder zelfs zijn auto te verlaten, hetgeen een zo snel mogelijke afhandeling bevordert. Bij het voorrijden voor het loket wordt een stalen lade in de richting van het portier uit het loket geschoven, waarin de cliënt geld (voor storting) of cheque (voor uitbetaling) kan deponeren. Aan deze lade is tevens een micro foon en een luidspreker bevestigd, waardoor cliënt en kassier met elkaar in contact staan. Voor een storting ligt de zaak nu al heel eenvoudig. De lade met het geld wordt teruggehaald binnen het loket en komt even later met het stortingsbewijs weer terug bij de cliënt. Anders ligt het natuurlijk bij het aanbieden van cheques. Hiervan wil men ook graag binnen de bank o.a. de boekhouding op de hoogte zijn. Met het oog daarop is het ,,drive-in"-loket met een tweede technisch snufje uit gerust, te weten een gesloten televisie-circuit. De cheque wordt na ontvangst op het glazen scherm van de zendapparatuur gelegd, waarna het beeld naar een van de ontvangers in het bankgebouw wordt gezonden. Een aan het systeem gekoppelde telefoonverbinding maakt het de kassier mogelijk even tuele wensen van de cliënt mondeling door te geven, waardoor de behande ling nog bespoedigd kan worden. Voor de gebruikers betekent het „drive- in"-loket een snelle en comfortabele dienstverlening. Bordewijk heeft in zijn gloedvolle, maar wrange beschrijving van het oude Schiedam getracht een diagnose te geven van de stad: „een doodziek wijf dat ligt bij een nog niet zo zieke kerel". Laten wij aannemen, dat Bordewijk gelijk heeft gehad en de prognose voor het oude Schiedam „infaust" was. Dan is het echter zijn fout geweest, dat hij de kinderen van het door hem gesignaleerde paar over het hoofd heeft gezien. Die kinderen waren kennelijk kerngezond en zo is ontstaan een sterk, veerkrachtig en dynamisch Schiedam, waar men leeft en werkt naar de eisen van de moderne tijd, ook in de banksfeer! i

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 31