Trifids 72 op te laten treden houdt hij naar zijn zeggen vele tieners van de straat af. Sinds kort heeft hij ook een minia- tuur-beat-groep onder zijn ma- naging. ,,Ja, dat is helemaal nieuw. Met de beat-groep „Grut" ben ik pas bezig. De gemiddelde leeftijd van de jongens is 13 jaar, en ze zitten uiteraard allemaal nog op school. Ze worden al vrij veel uit genodigd om te komen spelen. Dat doen ze niet voor geld, en ze treden ook niet de hele avond op. Ik vind het gewoon leuk die jongens wat te bieden. Ze lopen nu niet op straat, en ze doen nog wat nuttigs ook." De fanavonden worden ge regeld gehouden, en iedere fan is welkom. Bijna 160 tieners zijn lid van de club, 160 fervente aanhan gers van de „Madmen", die ten minste eens per maand bezig gehouden worden. NIET ver van Irene wordt een andere fanavond gehouden. Het is die van de „Trifids". Naar schatting 300 a 400 tieners dansen in de grote zaal van Musis Sacrum. Compleet met orgel staan de „Trifids" op het toneel. In het kan toortje van Musis worden we te woord gestaan door de heer H. van Klink en de heer B. van de Bor. De „Trifids" moeten er warmpjes bij zitten, te oordelen naar de grote hoeveelheid apparatuur. Eerste schatting 10.000 gulden. „Zeg maar 9.000", zegt de manager. „Oh, nee", zegt Van de Bor, be stuurslid van de fanclub. „Ja, daGr moet je bij de belasting mee aan komen, dan vragen ze zich meteen af wat je verdient, want dat moet dan nogal wat zijn met zo'n appara tuur. Nee, dat kost echt niet meer dan 5.000 gulden." Hij rekent het snel uit, en komt dan ook al vlug Lr boven de 7.000 gulden. Privé-bezit wordt later de vlag die de lading dekt. „De fanclub heeft op het ogenblik 621 leden, en eens per maand wordt er een avond gegeven. Waarom een fanclub? Ja, gewoon omdat de schooljeugd dat vraagt. Ze willen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 12