74 De afdeling speciale wetten van de Schiedamse gemeente-politie is in dit geval die instantie. Via adviezen aan B. en W. beslissen de politie mensen over optreden van beat- groepen op openbare avonden en tevens bezoekt men geregeld fan- avonden. De politie heeft het beste voor met de jeugdige beat-liefheb- bers. Door hun medewerking is het mogelijk dat tieners beneden de 18 jaar toch aanwezig kunnen zijn op fanavonden waar gedanst wordt. Wettelijk is dit verboden, maar met de handtekeningen van de ouders wordt dit toch toegelaten. Volgens brigadier P. van Biezen, hoofd van de afdeling speciale wet ten, worden er geen vaste regels gegeven bij de oprichting, van een fanclub. De eis is echter wel dat de club een echte club is, en geen schijnclub. Dat betekent contri buties, niet al te laag, een lidmaat- schapkaart, statuten, een huis houdelijk reglement en een ver antwoordelijk bestuur. Hij stelt het bijzonder op prijs als er in dat bestuur ook enkele volwassenen zitting hebben. Aan dit redelijk verzoek redelijk als men bedenkt dat er velen de fan- avonden bezoeken die onder de 18 jaar zijn wordt altijd voldaan. Dat het contact van de politie met de fanclub goed is, blijkt wel uit het feit dat bijna alle fanbladen ge regeld naar het bureau gestuurd worden, waar ze ook met aandacht worden doorgelezen. De heer Van Biezen vindt het woord controle een naar woord. Hij gaat niet op controle, hij zegt liever dat hij uit belangstelling op bezoek komt. Hij heeft uiteraard nog wat wensen. Zo zou hij graag zien, dat er naast de beat ook nog wat an ders gedaan zou worden door de fanclubs. Iets cultureels, of gewoon wat anders dan beat. Verder is hij tevreden als de jeugd het naar de zin heeft. Klachten over het feit dat er te weinig te doen is voor de jeugd in Schiedam hebben hem nog nooit bereikt. „Ja, je moet er natuurlijk wel wat voor doen. Door op de Hoogstraat te blijven lopen kom je er niet", zegt hij. JOOP DAALMEIJER

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 14