Aktiviteiten van de Schiedamse Gemeenschap LAURENS BAARD 75 De Schiedamse Gemeenschap organiseert in de komende vakantie periode weer verschillende evenementen voor de Schiedamse jeugd. In kort bestek laten wij ze even de revue passeren. Vacantie-dagtochten De laatste 2 weken van juli worden er voor de leerlingen van de Schiedamse lagere scholen dagtochten georganiseerd naar het prachtige openluchtbad „De Warande" in Oosterhout. Verleden jaar namen circa 400 kinderen aan deze tochten deel. Deze grote belangstelling was voor de Schiedamse Gemeenschap aanleiding ook ditmaal weer „De Warande" als reisdoel te kiezen. Door middel van een folder, die met medewerking van het onderwijzend personeel op alle lagere scholen aan de kinderen is uitgereikt, wordt propaganda voor deze tochten gemaakt. Velen vragen zich af waarom deze dagtochten ons helemaal naar Oosterhout voeren. De reden hiervoor is nogal eenvoudig. In Oosterhout is nl. het „Schoolbuitenhuis" gelegen, waar elk kind tijdens zijn lagere-school-periode tenminste 1 x gedurende *1' Week naar toe gaat. Onder elkaar wordt er over deze bezoeken aan het „Schoolbuitenhuis" veel gesproken, hetgeen tot gevolg heeft gehad dat de naam Oosterhout bij de Schiedamse jeugd min of meer een magische klank heeft gekregen. Een en ander maakt dat van de zijde van de Schiedamse Gemeenschap dit jaar weer op een flinke deelname gerekend wordt. Internationale jeugduitwisseling Dit jaar zullen er jeugduitwisselingen plaatsvinden met de steden Neath in Zuid-Wales, Esslingen in Duitsland en Norrköping in Zweden. De uitwisselingen met Neath en Norrköping zijn reeds volgeboekt; voor Esslingen ontbreken nog 4 deelnemers. Ondanks dit laatste mag toch worden gesteld dat de uitwisselingen in 1964 en '65 zo in de smaak zijn gevallen, dat dit jaar veel minder moeite werd ondervonden bij de pogingen om deelnemers aan te trekken. Gedurende de eerste 2 weken van augustus ontvangt de Schiedamse Gemeenschap de buitenlandse deelnemers. Er is een gevarieerd programma samengesteld, waarbij getracht is de gasten een goede indruk van ons land en onze stad mee te geven. Kermisweek De kermis zal dit jaar plaatsvinden van 6 t/m 13 augustus. Tijdens deze week zullen verschillende evenementen worden georgani seerd. Gepland zijn o.a. een ruiterfeest, een wielerronde voor amateurs op het parcours rondom de Plantage, die gratis toe gankelijk zal zijn voor iedereen, een ronde van Kethel voor amateurs (de wielerronde voor professionals zal plaatsvinden op 20 augustus) en viswedstrijden. Verder zijn onderhandelingen gaande betreffende het geven van een groot aantal speciale filmvoorstellingen in het Monopole Theater en wordt er op dit ogenblik getracht de Sporthal in te schakelen voor het organi seren van een „Jeugdland" naar voorbeeld van Rotterdam. Ter afsluiting van de kermisweek zal een vuurwerk worden gegeven. HIJ is lang ziek geweest, Laurens Baard. Minstens vier weken heb ben we iedere dag gewacht op het bericht van zijn overlijden. Toen het eindelijk voor ons lag konden we niet geloven dat hij er niet meer is. Toch was Laurens Baard niet een man die op de voorgrond trad. Rustig en gedul dig deed hij zijn werk. Wij kennen hem vooral als lid van de toneelgroep Brederodeenals komische figuur uit de revues, uit de operette „lm Weissen Rössl" en als de wever uit „Midzomernachts-droom". Telkens als er een auditie gehouden werd om spelers te kiezen voor zo'n grootse uitvoering in de vakantieweek, wachtte hij kalm af tot de regisseur hem vroeg. Een van de zeer weinigen die nooit protesteerde, die nooit iets beters, iets belangrijkers voor zichzelf eiste, maar die zijn rol - zijn zeer vele verschillende rollen - speelde zoals dat van hem werd verwacht. Hij leefde voor het toneel. In zijn jonge jaren heeft hij zelfs een aanbieding gehad om „beroeps" te worden, waar vanwege zijn gezin is bijdrukker gebleven, een prima vakman met te weinig zakelijke hardheid. Op toneelrepetities ontbrak hij nooit, je kon vast op hem rekenen. Dat is, geloof ik, de zeer grote verdienste van deze bescheiden mens. Hij had waardering voor de prestaties van zijn mede-spelers, grote belangstelling voor alles wat er gebeurde in het kader van de Schiedamse Gemeenschap. Wij, die hem zo goed gekend hebben, zullen hem missen, zullen hem in onze herinnering bewaren als een fijne, sympathieke mede-Schiedammer. Zijn vrouw en zijn kinderen wensen wij de kracht om het verlies van een goede echtgenoot en een begrijpende vader dapper te aanvaarden. SEBASTIAAN

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 15