TWEE MENINGEN: 139 C. KRAMERS: „Eigenlijk kan je niet zeggen, dat de terugname één be paald doel is. Het is meer een complex van wensen, die wij door de terugname vervuld zien. Kijk.het is voor ons aan alle kanten prettiger als het archief weer op de pastorie staat. Deken Boelrijk grasduint graag in het archief omdat hij net als wij bijzonder geïnteresseerd is in de ge schiedenis van St. Lidwina en zodoende is op de Comité vergaderingen eens de vraag gesteld of het niet mogelijk was dat het archief werd teruggenomen. Als het hier staat, was de overweging, zijn we niet gebonden aan de openings- en sluitingsuren van het Gemeente-archief en je kunt er gemakkelijker bij dan daar. Een andere factor is het ruimtegebrek. Vroeger konden we het niet hebben omdat er geen plaats voor was, maar nu is er een kamer voor ingeruimd zodat we het gemakkelijk weer kwijt kunnen. Het plan was het archief in die kamer neer te zetten en een paar mensen aan te wijzen voor de administratie, die natuurlijk niet zo ingewikkeld behoeft te zijn." In het artikel in Snrsum werd van dergelijke redenen niet gesproken. Daar werd de terugname gemotiveerd met het argument, dat het archief opengebroken meest worden om de devotie tot St. Lidwina te bevorderen. C. KRAMERS: „Dat is één van de redenen. Maar dat is me min of meer in de mond gegeven door de journalist van Sursum Corda. Het belangrijkste is, dat we het archief terughebben. Dan is het voor iedereen gemakkelijk toegankelijk en wat we er later mee zullen doen zien we wel als het is overgebracht. Eén der plannen is om met het materiaal kleine exposities

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 11