VAN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE TOT OAM VAN SCHIE TOT DAM VA Jeugd- festijn Kermis week Jeugd uitwisseling Bridge drive Wie o wie? 151 Vakantie- vakar>tie-dagtochten voor kinderen van 6 t/m 12 jaa. hadden dit jaar voor dagtochten de tweede achtereenvolgende maal het prachtige natuurbad „De Warande" in het Brabantse Oosterhout tot doel. Dankzij de medewerking van het perso neel van de Schiedamse lagere scholen, dat ons in staat stelde folders onder de leerlingen te verspreiden, meldden zich meer dan 300 kinderen aan. Volgend jaar zullen zeker weer dagtochten plaatsvinden. Of we weet naar Ooster hout zullen gaan is echter de vraag, daai de kosten van het vervoer ieder jaar zwaarder op ons budget drukken. Misschien is het daarom gewenst het dichter bij huis te zoeken. voor beroepsrenners. Tevens had de Rennersclub Schiedam nog een stevig aandeel in de organisatie van een twee tal bromfietscrosses. Gedurende de gehele kermisweek had de Schiedamse Gemeenschap het Monopoletheather gehuurd voor het draaien van speciale kinderfilms over dag en amusementsfilms in de avond uren. Het vuurwerk, dat helaas een week moest worden uitgesteld, werd dit jaar met veel succes voor het eerst aan de Maasboulevard gehouden. Voor het eerst vond dit jaar in de Sporthal een „Jeugdfestijn" plaats. De Schiedamse Gemeenschap prees zich gelukkig enkele krachten de heren G. Rens van Jeugdzaken en C. Bolmers direkteur van de Sporthal bereid te vinden zich hiervoor in te spannen. Ondanks een zeer korte tijd van voor bereiding slaagden zij erin voor een bijzonder goede organisatie te zorgen. Meer dan 7000 kinderen bezochten deze manifestatie; een aantal dat tot te vredenheid stemt. Het is gebleken dat de Sporthal voor aktiviteiten als deze uitermate geschikt is omdat men (en dat is toch wel een van de belangrijkste faktoren) niet van het weer afhankelijk is. Het Jeugdfestijn was het enige eve nement dat dit jaar begunstigd werd door het ongunstige weer. Op het parkeerterrein aan de Broers- vest werd in de tweede week van augus tus weer de traditionele kermis ge houden. Tijdens deze periode werden elders in onze stad andere aktiviteiten georganiseerd. Zo werd in het Sterren bos, om precies te zijn op de zand vlakte in het voormalige Sterrenbos, door de Landelijke Ruitervereniging Schiedam een groot Ruitei feest ge houden, waar veel belangstelling voor was. Vooral de springnummers, waar aan meer dan 50 paarden deelnamen, trokken veel publiek. De S.G. hoopt dit ruiterfeest tot een traditie te maken. De rennersclub Schiedam was ook weer bijzonder aktief. Zij nam de organisatie van maar liefst drie wielerronden voor haar rekening: een ronde van Kethel, een ronde voor amateurs op het par cours rondom de Plantage en op dit laatste parcours ook nog een ronde Ook al hebben de Zweden ons op het allerlaatste moment voor niet geringe problemen gezet door niet te komen, is de Jeugduitwisseling dit jaar ook weer tot ieders voldoening verlopen. We hadden in Schiedam Duitsers en Engelsen op bezoek, zoals men in ons augustusnummer al kon lezen. Drumband- september werd het achtste drumbandconcours van de Schiedamse COnCOUrS gemeenschap gehouden. Meer dan 30 korpsen namen deel. De vele toe schouwers, onder wie burgemeester Roelfsema en zijn echtgenote, konden genieten van uitmuntende muzikale prestaties. Voor de twaalfde maal werd de jaar lijkse bridge-drive om het paren kampioenschap van Schiedam georga niseerd. Na getuige te zijn geweest van een felle strijd kon de voorzitter van de S.G., de heer E. A. Leenderts, de beker uitreiken aan de heer en mevrouw Smit. Ei blijkt en daarover verheugen wij ons natuurlijk grote belangstelling te bestaan voor oude nummers van ons maandblad. Op het bureau van de Schiedamse Gemeenschap komen regel matig mensen, die exemplaren willen hebben van jaargangen, die wij slechts gebonden maar niet meer los in ons bezit hebben. Onze vraag is, wie deze verzamelaars van dienst kan zijn en eens op zijn zoldei wil gaan kijken of daar wellicht nummers van de eerste jaargangen liggen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 23