Bokkesprongen maken is niet mogelijk NEL BOENDER 188 Als leidster van THOR (verschillen de groepen kleuters, meisjes en huis vrouwen) heeft ze zich thans goed ge vestigd. Iedere dag is ze wel ergens in een zaal aan het oefenen. Met haar brommertje van Rotterdam naar Ke- thel, van Kethel naar het Frans Hals plein, tussendoor een boterham eten en dan weer met een flinke vaart naar de Lceuwenlaan bij Spieringshoek. „Een auto zou wel een uitkomst zijn voor mij, maar dat is financieel niet mogelijk. Ik verdien wel aardig maar ik kan me als kleine zelfstandige net redden. Bokkesprongen maken is niet mogelijk; alleen die supportersrei- zen een soort vakantie eigenlijk dat kost me wel wat". Het begon bij Nel Boender toen ze zes jaar was. Iedere woensdagmiddag naar de gym. Lang in de rij staan, om als eerste aan de ringen te kunnen zwaaien. Serieuze ambities om als le rares te gaan werken kwamen later. Haar lerares bij THOR, mevrouw Corrie Romeyn, vroeg haar als veer tienjarig meisje om te komen voortur nen. Dat deed ze en met groot en thousiasme. Vanaf dat moment heeft Nel Boender meer uurtjes tussen de turntoestellen doorgebracht dan tussen haar leeftijds genootjes, die voornamelijk dansten en naar de bioscoop gingen. Iedere za terdagmiddag was zij aan het werk om later met succes haar leidsters examen te doen. In 1964 mocht zij ook les gaan geven in ritmisch dansen, een be voegdheid waar zij drie jaar hard voor gewerkt heeft. Er heerst een prettige sfeer tijdens de lessen, die Nel Boender geeft. Ze pakt haar leerlingen flink aan en is zelf zo enthousiast, dat haar pupillen (circa 800) de „juf" niet graag willen missen. De resultaten zijn ernaar. Bij de Ne derlandse kampioenschappen kreeg

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 12