Singelkwartier K.D.O. 30 jaar Zegeltjesjenever SCWfouut EFMFEKSCMP CtMKKSOW FfL/CITEERT - Nctuwona OP 1 oktober recipieerde het 35-jarige „Singelkwartier" in zaal „Marijke" aan de Broersvest. Voor de werk zaamheden van de vereniging heeft de Schiedamse Gemeenschap altijd veel respect gehad; de voorzitter, de heer E. A. Leenderts, liet dit in zijn toespraak duidelijk uitkomen. Hij stak het gehele Singelkwartier-bestuur een pluim op de hoed. Twee leden van dit bestuur t.w. de heren J. Wolthuis en A. van Rossen werden wel bijzon der in het zonnetje gezet. Meer dan 20 jaar lang gaven beiden het beste van hun krachten, om van „Het Sin gelkwartier" een bloeiende vereniging te maken. Nu zij na al die jaren van dagelijkse inspanningen u kunt genist gelo ven dat het een arbeidsintensieve taak is geweest, waar de vakantie meestal bij inschoot te kennen gegeven hadden afscheid te willen nemen, vond de Schiedamse Gemeenschap in dit feit aanleiding hun de penning van verdienste te overhandigen. De Harmonie O.B.K. en de Rijnmond band onderstreepten op muzikale wij ze de felicitaties van de Schiedamse Gemeenschap. Wist u, dat er in Schiedam een ac cordeonvereniging is die reeds bijna 30 jaar bestaat? De laatste jaren zijn in Schiedam verschillende verenigin gen, zowel muziek-, zang- als toneel verenigingen, te gronde gericht door gebrek aan belangstelling en finan ciële moeilijkheden, o.a. als van de steeds stijgende zaalhuren. K.D.O. heeft het echter tot heden volgehouden en hoopt dit met uw medewerking nog lang te doen. Waaruit deze medewerking moet be staan Slechts uit het tonen van belangstelling! Kom eens op de uit voeringen die deze accordeonvereni ging regelmatig geeft. Degenen die 28 oktober jl. in Musis Sacrum waren, kunnen getuigen dat het de moeite waard is, wat K.D.O. te bieden heeft. Vele mensen zijn er nog niet goed van doordrongen hoe prachtig accor deons klinken. Nee, bedoeld worden niet de straatdeuntjes, maar goede muziek klassieke muziek voor al de polyfone muziek die zoveel mo gelijkheden geeft voor een goede re gistratie (klankwisseling). Waarom zouden wij Schiedammers niet proberen de verenigingen in stand te houden? Er wordt ons al zo veel voorgekauwd, zodat er beslist wel tijd overblijft ons gezichtsveld op dit gebied wat te verruimen. Wij ontvingen een brief van Joh. Vrijmoed en Zonen n.v. van de vol gende inhoud; „Naar aanleiding van een artikel over een onzer employés in uw uitgave van oktober 1966 willen wij enige opmerkingen maken. Wij waarderen het ten zeerste dat de heer Stokhof na 44 jaar ons bedrijf te hebben gesteund even in het mid delpunt van de belangstelling wordt geplaatst. Echter door de wijze waarop zijn uit latingen door u worden gepubliceerd zou er een totaal verkeerde indruk kunnen ontstaan bij het publiek over de gang van zaken hij de produktie van de Jong en Oud 100 pCt. Mout wijn jenever van de firma B. A. J. Wittkampf. Uit uw artikel zou men de indruk krijgen dat op een ruwe wijze een eind is gemaakt aan de produktie van dit unieke produkt. Niets is echter minder waar. Het dis tilleren van de Wittkampf jenever zal geschieden in de Distilleerderij van Joh. Vrijmoed Zonen N.V. en" voorlopig nog met medewerking van ln het artikel „Beeldloos Schiedam" in ons septembernummer hebben we bij de illustraties één belangrijk kunstwerk vergeten. Het is de muurplastiek van de Amsterdamse beeldhouwer André Volten. Wij hebben zijn naam in het artikel „Beeldloos Schiedam" ijdel gebruikt door hem in een foto onderschrift aan te duiden als de maker van een wanddecoratie bij een kleuterschool. Aan het Bijbelse tafereel van die decoratie heeft Volten echter part noch deel. Wél is hij de maker van de muurplastiek op onderstaande foto. De plastiek versiert de kopwand van een woningblok aan de Laan van Bol 'Es. „Een kunstwerk", aldus museumdirecteur J. Paalman, „waar we blij mee kunnen zijn!"

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 19