'n SCHIEDAMS KIJKBOEK Kostelijke foto's uit de oude doos thans gebundeld 184 "O INDELIJK is het er dan van gekomen en bezit Schie dam als elke zich respecterende stad een boek vol foto's uit de oude doos. Een boek, dat bovendien, en hier kunnen slechts weinig steden op bogen, voorzien is van een voorwoord van de burgemeester. Dit laatste onderstreept het belang van het boek voor een ieder, die belang stelt in oud-Schiedam, in het verleden van zijn stad, nog zo dichtbij en toch reeds zo ver af. Het is een boek geworden, dat er mag zijn. De uitgever heeft het in een keurig jasje gestoken, en verder alle zorg besteed aan de foto's, druk, papiersoort en het bindwerk. Het maakt dan ook een zeer verzorgde in druk. De samensteller en schrijver van de tekst, de nog jonge Hans van der Sloot, is er druk mee bezig geweest. Hij heeft het vele, uit het Gemeentearchief afkomstige ma teriaal geordend tot een wandeling door de stad van rond de eeuwwisseling. Door de grote collectie foto's een 170-tal laat het boek zich uitstekend gebruiken als een kijkboek, een boek vol oude gezellige plaatjes, echt geschikt om op een regenachtige wat verloren zondag middag ter hand te worden genomen en doorgebladerd. Vooral de oude Schiedammers zullen er hun vreugde aan beleven door de herinneringen, die in hen zullen worden opgeroepen bij het zien van zoveel oude, reeds lang verdwenen plekjes. Zij zullen zich weer wanen bij de tol te Overschie, in de Officierentuin en in de paar dentram. De meeste fotoboeken geven een inleiding, gevolgd door

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 8