K ét Inhoud: Ons Kerstnummer, dat u mét de goede wensen van bestuursraad en redactie commissie van de SG wordt aangeboden, heeft ditmaal een zeer gevarieerde inhoud. erstmis is het feest van de goede gevoelens. Ze zijn echter niet alleen geestelijk, die gevoelens, maar ook ma terieel. Het feest van de overvloed; men zou er de dezer dagen te noteren om zetten van poelier en drankhandelaar op na moeten zien. Temidden van de genieters bevinden zich echter ook men sen, die tot voor kort aan één warme maaltijd per week nauwelijks toekwa men. Dat waren bejaarden, vereenzaamd of gehandicapt. Een groep Schiedamse dames heeft daar verandering in gebracht. Zij stichtten in de dit jaar opgerichte Raad voor de Bejaardenzorg een „sectie warme maaltijden". Drie maal per week krijgen veertig tot zestig bejaarden stapelpannetjes met zorgvuldig en smakelijk bereid voedsel thuisbezorgd. Tafeltje dek je dus. Aan dit werk, wijden wij in dit blad een reportage. Is onze Nederlandse kerst stal alleenzaligmakend? Museum-directeur J. Paal man meent van niet. Hij schrijft over „Santons de Provence" Erg enthousiast kon beeldhouwer Piet van Stuivenberg aanvang- kelijk niet worden toen hij be naderd werd voor een interview. Cees van der Geer hield echter moedig vol en kwam zo tot een artikel, waarin we „Stuif" leren kennen als een man die niet van polonaise houdt, een diepdenker, een beminnelijk mens. Vorig jaar bevatte ons Kerstnummer een essayistisch artikel over F. Bordewijk, de schrijver die een zoon van deze stad was. Dit keer zijn we verheugd u een artikel over de - eveneens Schiedams getogen - schrijver Adriaan van der Veen te kun nen bieden. De voorraad Schiedamse schrijvers is daarmee nagenoeg uitgeput. Tafeltje dek je 220 Santons de Provence 225 Orpheus 100 jaar 228 Piet van Stuivenberg 230 Schiedamse Monumenten 234 Adriaan van der Veen 236 Zeer oud nieuws 241 Van Schie tot Dam 242 219 'l

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 19