ZEER OUD NIEUW 241 Een dief x-\ OOR een agent van politie is J gisteravond op den Singel alhier aangehouden de per soon van H. V., wonende alhier, doch zonder huisvesting, die een rijtuigkussen vervoerde dat bij on derzoek gestolen bleek uit een coupé die bij de stalhouders gebr. Hoek op straat stond. Hij is lieden naar de gevangenis te Rot terdam overgebracht. (Schiedamsche Courant, 24-12-1891) De storm 7 A OOR den storm zijn Zaterdagmiddag 2 boomen J omgewaaid aan de Damlaan en 1 aan de Wa rande in een tuin, waarbij tevens het tuinhek vernield werd. Van de politiewacht aan de Hoofdstraat woei een lap lood af en van den grooten toren de bliksem afleider. Van het pand Singel 121 is een schoorsteen afge waaid en van het uitgebrande pand Hagedis aan de Nieuwe Haven kwam een balk naar beneden, waar door de gevel gevaar voor de passage ging opleveren en de straat daarvoor moest worden afgezet. Op het Hermes-veld woei de tribune in elkaar. (Schiedamsche Courant, 27-12-1916) De ijsclub T~\ E baan der ijsclub „Schiedam" bood gister- J avond een prettigen aanblik. Op het helder verlichte veld, waarop behalve IJ-liclit ook lampions waren aangebracht, bewogen zich vele rij ders en rijderessen, van lampions voorzien, in zwieri- gen zwaai. Onder begeleiding van opwekkende muziek gleed men bij aangenomen kout over de ijsvlakte, welke door de sneeuw natuurlijk eenigszins had ge leden, maar toch nog berijdbaar was. Heeft dit avondfeest niet beantwoord aan de ver wachtingen, welke men zich dienaangaande gemaakt had, toch heersclite er een vrolijke, opgewekte stem ming. Moge een volgende keer de deelneming aan dit Oud-Hollandscli wintervermaak meer algemeen zijn, opdat daardoor de pogingen van het bestuur, om het de leden zoo gezellig mogelijk te maken, blijken op prijs te worden gesteld. (Schiedamsche Courant, 25-12-1890) Arme kinderen T IET het zich verwachten, dat waar een kinder- j vriend als de heer Haverschmidt eene uitnoodi- ging tot zijne stadgenooten richtte zie het in gezonden stuk in ons nummer van Vrijdag jl. om arme kinderen van kleederen te voorzien, teneinde hen tegen de nijpende winterkou te beschutten, velen zich zouden genoopt gevoelen daaraan gaarne gehoor te leenen, te meer doet het ons genoegen dat deze uitnoodiging boven verwachting doel heeft getroffen. Een aantal kleedingstukken, dekens, en ook giften in geld werden den heer Haverschmidt gezonden, welke door hem ter verdeeling zijn bezorgd aan den kinder vriend, op wiens verzoek hij de uitnodiging heeft geplaatst. Nu het bewijs is geleverd hoeveel een enkel kinder vriend vermag om de kinderen onzer armen van kleeding en deksel te voorzien, meenen wij een beroep op de kindervrienden in onze gemeente niet overbodig te achten, om ook voor eene voldoende voeding van de arme schoolkinderen te zorgen. Zulks geschiedt reeds in verschillende gemeenten, waarom zou dit goede voorbeeld ook hier geen navolging kunnen vinden, waar de behoeften niet minder groot zijn en waar er ook velen gevonden worden, wier lust het is wel te doen. (Schiedamsche Courant, 24-12-1890) Orpheus ICH1EDAMS Mannenkoor Orplieus", dat bij den te Amsterdam gehouden wedstrijd van „Amstels Mannenkoor" zich een eervolle onderscheiding verwierf, arriveerde alhier per spoor van 4.38, waar het werd opgewacht door de commissie, die het on langs de banier had aangeboden, vertegenwoordigd door de heeren H. A. M. Roelants en J. Loopuyt, als mede door eene deputatie uit de Schiedamsche ver- eeniging Aeschylusen het Harmonie-Gezelschap A polio". Bij monde van den heer H. A. M. Roelants werd „Orplieus" hartelijk begroet. Daarna begaf men zich op plechtstatige wijze naar Musis Sacrum", waar de eere- en buitengewone leden der vereeniging benevens kunstvrienden, door genoem de commissie genoodigd waren. Het rijtuig waarin beide leden der commissie benevens de Directeur en de president van Orplieusde heeren C. C. A. de Vliegli en M. L. Honnerlage Grete gezeten waren, werd voorafgegaan door het Harmonie-Gezelschap „Apollo" met hare banier, welk gezelschap eenige muziekstukken uitvoerde en gevolgd door „Schiedams Mannenkoor Orplieus", dat haar banier ter oorzake van het regenachtige weder niet had ontrold. Eene onafzienbare menigte waf niettegenstaande het regenachtige weder op de been en volgde de stoet. In de straten waar zij voorbijtrok wapperde uit eenige woningen de nationale driekleur. De ontvangst van „Orplieus" in Musis Sacrum zal in ons eerstvolgende nommer worden medegedeeld. Omtrent het behalen van den vierden prijs in de tweede afdeling door Schiedams Mannenkoor Or plieuslezen wij in het Handelsblad„Orplieus" van Schiedam, de vierde prijs, telde slechts 38 zangers en deze bijzonderheid zal natuurlijk op de uitspraak van invloed zijn geweest, want inderdaad de Schiedammers zongen uitstekend en met een kracht, die men in zoo ruim een gebouw niet zou verwachten van een korps, dat nog geen 40 monden aanwijst. Evenals Nijmegen verheugt Schiedam zich in jeugdige frissche krachten en het sclioone timbre, de heldere duidelijke voor dracht, de sclioone opvatting en de flink geschakeerde details bleven niet onopgemerkt. In het motet werden de moeilijkheden uitstekend overwonnen, en met bij zonder genoegen volgden wij de partituren van Klein en C. C. A. de Vliegli in hare bijzonderheden. „Orplieus a bien mérité de l'art". (Schiedamsche Courant, 27-9-1876 Afslag T ET recht van afslag aan de Visclimarkt is opnieuw voor den tijd van 3 jaren verpacht aan C. Kerssen. (Nieuwe Schiedamsche Courant, 22-12-1916) Diefstal /N den afgeloopen nacht is aan de Noordvest ontvreemd het hoven- gedeelte van een koperen spoelingbak. Een onder zoek geschiedt. (Schiedamsche Courant, 28-12-1916) Gevonden voorwerpen 4 AN het Commissariaat van /f Politie op werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: portemonnaie met inli., R.K. Kerkboekje, damestaschje met inli., heerenhandschoen (glacé), sleuteltje post-box. Bij vindersbakhandwagen (opgevisclit), Gemeentereiniging; broodzak met blik, sluiswachter. Varkenssluis; gebreide handschoe nen, Wolkij, Broersveld 110; sleu tel, Kruining, brugwachter Koe markt; herdershond, bij de politie te Kethel; sleutel, Verhoeven, N. Maasstraat 23; damesportemon- naie met inli., Ververs, Dwars straat 68. (Nieuwe Schiedamsche Courant, 23-12-1916) Bij den aanvang van het nieuwe jaar wensch ik mijnen begunstigers, vrienden en stadgenooten heil en zegen. Mij steeds in hunne gunst aanbevelende. Firma L. BORRANI Schoorsteenveger, Rookverdrijver en Metselaar. (Nieuwe Schiedamsche Courant, zaterdag 30 december 1916)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 41