AN SCHIE TOT DAM VAN SCHIE J E. A. LEENDERTS 242 RECTIFICATIE TONEELWEDSTRIJD DE eerste day van de laatste maand van het jaar is een zeer bijzondere geweest voor de voorzitter van onze stichting I)e Schie- danise Gemeenschap. De heer E. A. I.eenderts was die dag een halve eeuw in dienst bij Elcctrostoom N.V. te Rotterdam en vond het toen wel letjes. Niet dat de heer Eeenderts 11a vijftig jaar de lust tot arbeid ver gaan was hij blijft trouwens zijn krachten aan Elcctrostoom geven als gedelegeerd commissaris maar wie zoals hij, al geruime tijd pensioen gerechtigd is (hij is 66), moet er een keer mee ophouden. Daarbij blijven er voor dynamische mensen als de heer Leenderts altijd nog taken ge noeg in het maatschappelijk leven om niet ten prooi te vallen aan de verve ling. Op 1 december was het dus feest voor de directeur van Elcctrostoom. Des ochtends werd hij in het bedrijf gehuldigd en des middags in het Park hotel was hij het middelpunt van een geanimeerde receptie, waarop bleek welk een overvloed aan rela ties men aan vijftig actieve jaren in het bedrijfsleven kan overhouden. Geboren Schiedammer Leenderts trad in dienst bij Elcctrostoom op vijftienjarige leeftijd als aankomend tekenaar. Hij werkte zich snel op en werd reeds toen hij dertig was belast met de leiding van de verkoopafde ling. Na de oorlog hield hij zich be zig met de levering van turbine-in stallaties door de Zwitserse onderne ming Brown Boveri en de uitstekende resultaten die hij daarmee boekte, leidden in 1947 tot een algemene pro curatie. In 1951 werd de heer Leen derts tot directeur benoemd. Wij, bij de Schicdamsc Gemeen schap, kennen hem beter als onze voorzitter. Twee jaar geleden nam hij de leiding van het dagelijks be stuur op zich nadat de heer F. A. de Wolff door vertrek uit de stad het stichtingsbestuur moest verlaten. De heer Leenderts legt in het dagelijks bestuur dezelfde kwaliteiten aan de dag, als die hem bij Elcctrostoom carrière hebben doen maken. Hij is als voorzitter slagvaardig, zeer za kelijk, nuchter en zeer ad rem. Die eigenschappen maakten hem al voor zijn intrede in het dagelijks bestuur tot een bestuurder van formaat. Daar zou de voetbalvereniging Excelsior '20 over mee kunnen praten, die aan het initiatief van de heer Leenderts zijn bestaan te danken heeft. Of daarvan zou de R.K. Voetbalbond kunnen getuigen, die hem als erelid heeft. De heer Leenderts is ook verantwoor- De nestor van het bestuur van de SG, Mr. H.A.M. Roelants, feliciteert de heer Leenderts. delijk voor de oprichting van de SBLO in onze stad. Hij werd naar aanleiding van zijn jubileum en afscheid gekwalificeerd als een geboren leidersfiguur. Wij wil len die kwalificatie in ons maand blad nog eens onderstrepen. We moeten iets rectificeren: in ons novembernummer was een artikel op genomen over de Schiedamse vrijwil lige brandweer. Dat artikel was on- stadsarchivaris drs. G. v. d. Feijst. Een grove onjuistheid: de schrijver van het artikel was de journalist A. Snellcman. Deze op zijn beurt ver ontschuldigt zich voor de fout die hij maakte in de naamschrijving van de brandweercommandant D. de Ja ger. De D stond zo meende de schrijver voor Dirk. Het is echter geen Dirk maar Daan. De data voor de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap zijn bekend. We geven ze hieronder: 15 december „Utile Dulci" met „Miss Poes" 12 januari „Brederode" met „Ben ik nu getrouwd of niet" 26 januari „Geron" met „De Kop pelaarster" 16 januari „Tot steun in den Strijd" stuk onbekend 16 niaart „Othello" met „Fanfa- rella" 6 april „Succes" stuk onbekend 20 april „Onyx" stuk onbekend 27 april „Intermezzo" stuk onbe kend. De donateurs van de Schiedamse Gemeenschap, die hun abonne mentsgeld voor 1967 nog niet voldaan hebben tv orden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen op gironummer 549934 ten name van onze stichting.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 42