Kanttekeningen bij 'n Schiedams praatgebeuren 266 Na de TEACH-IN A L Hjkt het twijfelachtig of Schiedams eerste teach-in er werkelijk toe zal leiden 'lot het Schiedam van over een jaar-of-wat in de toeristische handhoeken opge nomen zal worden als „bezienswaardige oud-Hollandse stad met uniek branders centrum", toch mag op deze plaats positief geschreven worden over het praatgebeuren dat de stad op 5 januari jl. in de Korenbeurs beleefde. Positief om meer dan één reden. De eerste, een bijkomstige, betreft de Korenbeurs zelf. Wie alle ongenuanceerde, niet ter zake kundige en dienende kreten, die er op de teach-in geuit zijn met een schouderophalen geneigd is af te doen we knip ogen naar de autoriteiten zat zich daarbij wat één punt betreft van het vele dat naar voren werd gebracht, toch reserve moeten opleggen. Dat is de bittere constate ring van velen, dat Schiedam zichzelf de das omdoet als het in de Korenbeurs de burgerlijke stand gaat onderbrengen. n Betere illustratie van wat de Korenbeurs werkelijk voor een plaats verdient in de gemeente dan de er gehouden teach-in, is niet mogelijk. Waarmee we niet willen zeggen, dat niet ook de tafeltennissers en de schietvereniging er onderdak mogen vinden. Het is dan ook niet aan te nemen, dat de Korenbeurs inderdaad de plaats zal worden waar de burger geboorte, huwelijk en overlijden moet melden. Er zijn zelfs at betrouw bare berichten dat het gemeentebestuur van de dwaling zijns wegen terzake is terug gekomen. Dat is dan aan de teach-in te danken. Maar de teach-in leverde nog meer positiefs op. Hij bewees namelijk, dat het contact bestuurders-bestuurden niet zo hopeloos hoeft te wezen als het beweerd wordt te zijn. Er moet echter initiatief zijn en dit keer kwam dit uit de hoek der jongeren. Het

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 10