INHABE 67 E GARAGE de KOSTER RENAULT van 15 tot en met 22 april 1967 MARGRIETHAL SCHIEDAM 0) men kan q te veel en ook te weinig q uitgeven L L 276 Het manlijke koorcontingent zit stemmig donkerblauw te zijn, wat hoger, op de „studentenplaatsen"Inclusief burgemeester Roelfsema, deel uitmakend van het geheel, maar door een ieder direct opgemerkt. Een recensie zou nu niet meer op zijn plaats zijn. Trouwens, ondergetekende is slechts een leek en heeft als zodanig „The Messiah" beleefd. De uitvoering was naar mijn mening zeker indrukwekkend. Zo'n driehon derd koorleden, gelijkelijk reagerend op de aanwijzingen van één man, dat kon toch allemaal maar. De recensenten van de diverse dagbladen waren over het algemeen van oordeel, dat de uitvoering verre van vlekkeloos was. Vooral het derailleren van de sopranen lag hun zwaar op de maag, terecht. Ik heb het ook gemerkt, alleen anders. Natuurlijk, het ging fout, maar de dirigent vond ik een moedig man. En plein public tikte hij af en liet de passage overdoen, alsof er aangetoond moest worden, dat het wel goed kon. Niet nonchalant doorgaan en hopen dat niemand iets van het gebeurde merkt. Nogmaals, dat vind ik moedig en een pluim voor het koor, dat soepel aan deze tegen slag voorbij ging. Hoewel, ik hield mijn hart vast. Ook toen het koor voor de tweede keer opstond en de, overigens zeer knap opgebouwde, stellage op het podium een duidelijke en doordringende „kreun" liet horen. Toen de vocalisten weer zakten, durfde ik bijna niet te luisteren. De „kreun" was echter verdwenen en bleef weg. Dan adem je weer vrij, echt waar. De korte onderbreking, die met „pauze" wordt be titeld, was een periode van blij herkennen. Toute Schie dam aan de koffie, converserend over het muziekfeest, dat weliswaar buiten de stadsgrenzen plaats moest vin den, maar toch éigen was. Wandelen door de grote foyer ruimte, ontmoeten, „hé wat leuk, u ook hier", om daar na weer druppelsgewijs de plaatsen in te nemen, in af wachting van wat (weer) komen zou. Dat waren ongetwijfeld twee hoogtepunten. Het Hal lelujahen het slotkoor. Het zware, bronzen geluid van het mannenkoor, genuanceerd door de hogeredames stemmen en het orkest, vormden, mede door toedoen van de Doelen-akoestiek, een muzikale vloedgolf, die met kracht over de toeschouwers spoelde. Toen besefte je dat er een prestatie werd geleverd, die kwalitatief misschien aanvechtbaar was, maar in zijn to taliteit er zijn mocht. Na een daverend applaus verliet Schiedam het gebouw, dat voor één avond op vreedzame manier in bezit was genomen. Men kon tevreden zijn. F. HAPPEL De beurs waar de Schiedamse winkelier zijn klanten feestelijk ontvangt. De beurs waar de bezoeker door vele attracties getrokken wordt. De beurs waar winkelier en klant elkander treffen. De beurs waar Schiedamse koop- en verkoopbelangen hand in hand gaan. Standreservering H. Vollebrecht Hoogstraat 62 Schiedam Telefoon 26 57 83 Georganiseerd door Schiedamse Beurs N.V. Witte de Withstraat 25 Rotterdam Onder auspiciën van de Schiedamse Handels- Bedrijfsraad. Q de meeste mislukkingen a zijn vaak het gevolg van het laatste SERVICE EN VERKOOP: Burg. Honnerlage Gretelaan 273 Telefoon 26 01 60

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 20