SCHIEDAM en de RUIT Kethelplein komt uit de verf IN het wereldje van de wegenbouw is „De Ruit rond Rotterdam" een begrip. En ook daarbuiten moet iedereen zo langzamerhand weten wat die ruit is: een stelsel van randwegen, dat het grote, doorgaande verkeer uit welke richting het ook komt en welke bestemming het ook heeft uit de bebouwde kom van de Maasstad moet houden. De benaming Ruit rond Rotterdam zou voor lieden die overal iets achter zoeken een luchtje kunnen hebben. Want ligt binnen dat stelsel van randwegen ook niet Schiedam? Zou dat soms betekenen dat Schiedam straks. Die twee steden zitten per slot al aan elkaar vast Ach nee, laten we het er maar op houden dat Ruit rond Rotterdam pittig klinkt. Drie keer een „r" dat pakt. Over krap een half jaar komt er van de Ruit weer een nieuw stuk in gebruik: de Westelijke Randweg, waarin de Beneluxtunnel natuurlijk het onverbiddelijke klapstuk is. De verwachtingen ten aanzien van de tunnel zijn hoog gespannen. Hij zal een grote rol gaan spelen in het lokale en interlokale verkeer in het Waterweggebied. Het feit dat er tol wordt geheven zal daar weinig aan afdoen. Omrijden en wachten kosten ten slotte ook geld! Die Westelijke Randweg is een onmisbare moot van de Ruit. In een wat verdere toekomst zal hij ook deel uit maken van een grote internationale verkeersader: de Zoomweg. Deze is geprojecteerd van Den Haag (het verkeersplein Ypenburg) naar Antwerpen, via Schipluiden, Pernis, Numansdorp en Bergen op Zoom. Zover zijn wij echter nog niet. 293

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 13