SCHIEDAM en de RUIT if KETHELPLEIN 294 Het is op de plaatsen, waar straks het verkeer zocff-zoeff-zoeff her- en derwaarts schiet, nu nog rommelig. Maar de rommel geeft aan dat er gew erkt wordt Dat moet spijtig genoeg ook worden gezegd voor „De ster van Hoogvliet", het ontmoetingspunt van de Westelijke en de Zuidelijke Randweg op de Linker Maas oever. Al is het werk begonnen, het zal toch nog de nodige jaren duren voor dit gigantische, vier verdiepingen tellende knooppunt is gerealiseerd. Veel rooskleuriger staan de zaken ervoor aan het andere eind van de Westelijke Randweg. Het Kethelplein, het ontmoetingspunt met de Noordelijke Randweg, is al een mooi stuk uit de verf gekomen. Het plein, een fraaie „compositie" van wegen en viaducten, waarvoor Rijkswaterstaat gerust zijn zoveelste compli mentje mag incasseren, heeft de zogenaamde klaverblad constructie. Met één verschil: het noordwestelijke blaadje is vervangen door een directe verbinding om de rest van het klaverblad heen. Dat gebeurde niet zo maar. Te verwachten is namelijk een fors uit de kluiten gewassen verkeersstroom van oost naar zuid. Bij een normaal klaverblad zou deze linksaf- slaande stroom enkele weefvakken moeten passeren. Omdat de capaciteit van deze vakken onmogelijk aan de omvang van het oost-zuid-verkeer aangepast kon worden, koos men de weg buitenom. De Westelijke Randweg krijgt géén aansluitingen op de lokale wegennetten, behalve dan via de Ster en het Kethel plein. Dergelijke aansluitingen werken eerder belemmerend dan dat ze nuttig zijn. Eén uitzonderingetje komt er: de bussen van RET en RTM, die gezamenlijk een halfuurdienst door de Benelux- tunnel gaan exploiteren, krijgen nabij Vijfsluizen, even ten noorden van de oeververbinding dus, gelegenheid om via onderhoudswegen de randweg te verlaten of erop te komen. Gelijk met de Westelijke Randweg komen over een half jaartje twee delen van Rijksweg 20 (Noordelijke Randweg) gereed. Deze moten zijn beide ongeveer drie kilometer lang en zijn gelegen ten westen en ten oosten van het Kethelplein. De westelijke moot voert van het plein over Vlaardings VLAARDINGEN x'

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 14