Tr~j.fr 295 j LanU vreuqcl\ Fred Jul sing Sr. maakte deze perspectivische schets van het Kethclplcin. Ga het maar na met het vingertje: van welke kant men ook komt en waar men ook naar toe wil: het kan. Allemaal. grondgebied naar de omgeving van de Broekweg, waar hij aansluit bij het al bestaande, dubbelbanige deel van Rijks weg 20 tussen Vlaardingen en Maassluis. De oostelijke moot, die dus in feite het begin vormt van de Noordelijke Randweg, kruist de spoorbaan Schiedam- Delft en eindigt bij de 's-Gravelandseweg. En dat is nou jammer: de moot randweg die ons in een zucht bij het Rotterdamse Kleinpolderplein zou moeten brengen is nog niet klaar. We moeten er na de opening van de Beneluxtunnel nog een jaartje op wachten en in die tijd onze oostelijke toevlucht zoeken via de 's-Grave landseweg en de overigens meer dan voortreffelijke Horvathweg. En dan wordt het een beetje tobben tenminste voor die weggebruikers die het hogerop, richting Delft/Den Haag willen zoeken. Want om vanaf de Horvathweg het Klein polderplein en daarmee Rijksweg 13 te bereiken is men aangewezen op het Aelbrechtsplein en de Abraham van Stolkweg. Nou ja, vooruit dan maar. Alles kan kennelijk niet in één keer tegelijk. Maar in 1968 gaan we van de 's-Gravelandse weg zoefff, in één keer door naar het Kleinpolderplein. En vandaar, zoefff. Ho, ho, wacht eens eventjes. Rijkswaterstaat begin in 1968 het Kleinpolderplein op een geweldige manier op zijn kop te zetten om er een verkeersknooppunt (met óók vier verdiepingen!) van te maken, dat een vergelijking met de andere ontmoetingspunten in de Ruit met glans kan doorstaan. Zo ziet men: een ruit is makkelijker ingegooid dan ingezet! J. BRIËR

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 15